Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a dohányzással kapcsolatos helyzetről?

Figyelt kérdés
Egy étterem teraszán egy huszonéves párocska vacsorázik. Az összes többi vendég a nemdohányzó zárt helyiségben tartózkodik. Bejön egy középkorú pár, leülnek a teraszon, és kérnek a pincértől egy hamutartót. Az azt válaszolja, máris hozza. Erre a fiatalabbik párocska férfitagja odamegy a másik kettőhöz, és megkéri őket, hogy ne gyújtsanak rá, hozzátéve, hogy ők 15-20 perc múlva úgyis indulnak.
2009. szept. 13. 17:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Az a véleményem, hogy 15-20 percig a dohányzók is kibírják, feltételezem, hogy jóval tovább maradnak ennél.

Engem általában nyílt téren nem zavar a dohányfüst csak akkor, ha direktbe rám száll, rám fújják. Nem undokságból, hanem van egy szemsérülésem, ami csak nagyon közelről látszik, a bal szemgolyóm sérült, és például dohányfüst hatására, ha az direktbe felém száll, bekönnyezik (illetve zárt térben akkor is, ha nem rám száll, mert a teret betölti). Szóval ha valakinek hasonló vagy más egészségügyi gondjai vannak, nem biztos, hogy az orrára köti egy idegen dohányzónak, de a dohányzók lehetnek tekintettel a nemdohányzókra nyílt téren is, ha csak egy rövid időről van szó, ha szépen kérik őket.

2009. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem egy normális gondolkodású ember ekkor nem gyújtana rá! Persze én nem dohányzok...

De kicsit furcsa, hogy a nem dohányzóknak kell alkalmazkodni a dohányzókhoz. Szerintem az a kérdés, hogy ez miért van így

2009. szept. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha a terasz dohányzó rész volt, akkor miért ne gyújthatnának rá? Akit ez zavar, az üljön a nem dohányzó részre. Miért kéne ebben az esetben a dohányosnak alkalmazkodnia, ha egyszer a neki kijelölt helyen tenné?
2009. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%
17:58 - És mi van, ha ragyogóan süt a nap? Akkor a nemdohányos ne élvezze a napsütést, mert a dohányosok rá akarnak gyújtani? Vagy mi van akkor, ha a nemdohányzó rész már tele van (tipikus vonat effektus nyári időszakban, előbb a nemdohányzó rész telik meg, a többieknek már csak a dohányzó részen marad hely, függetlenül attól, dohányoznak-e vagy nem)?
2009. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Hát változtatnék a helyzetemen, arrébb ülnék és ott gyújtanék rá. Valószínű hogy több asztal van, és azok sem egymásnak tolva hanem 4 személyesek tehát ha 5 méter távolság van, onnan már nem érezni meg a füstöt szerintem csak ha ráfúja egy szellő, de több lenne az 5 métertől.
2009. szept. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
"ma 18:02" - akkor tegyél panaszt a tulajnak hogy miért nincs odakinn olyan rész ahová nem engedik a dohányzókat.
2009. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
18:04 - Oké, de attól még a dohányosoknak kell valahogy alkalmazkodni. Akár távolabb ülni, akár addig nem rágyújtani. Bocs, de dohányozni nem jog, hanem egy önmagadra és másokra is káros szokás, amiről nem könnyű leszokni, de attól még nem egészséges dolog.
2009. szept. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ebben a konkrét helyzetben volt hely a nemdohányzó részen, és azért volt ott mindenki, mert bent volt az élőzene. A két asztal kb. 5 méterre volt egymástól.
2009. szept. 13. 18:07
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
És a nemdohányzó párocska valószínűleg nem az élőzenét akarta hallgatni, hanem a kinti levegőn akart beszélgetni.
2009. szept. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
58%

"18:06" Miért nem lehet erről normálisan beszélni, az egy dolog hogy nem szereted a füstöt esetleg csikket de hogy tudsz ilyeneket írni, amiről nem is tudom hogy vajon te magad elhiszed e?!?


Mi az hogy dohányosnak kell alkalmazkodni? Ezt te döntötted el, nem mások. Ott oda kinn dohányosoknak kijelölt hely van, nem csak megteheti hanem még joga is van arra hogy rágyújtson. Oda lehet neki szólni hogy várjon még egy kicsit, ha jó fej várni fog, de nem köteles.

2009. szept. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!