Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy köszönjek el a nőgyógyász...

Hogy köszönjek el a nőgyógyászaton?

Figyelt kérdés
ugyebár nem akarok rendsazeres vendég lenni igy a viszlát meg az ilyenek kiesik, de akkor mégis mit??
2008. jún. 9. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Viszontlátásra. Attól még nem kell rendszeres látógatónak lenni. És nőgyógyászatra járni nem égő.
2008. jún. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
94%

Szia! Én ugyan nagyon megszoktam és mindig viszontlátásra köszönök, de mondthatod azt is hogy minden jót doktor úr.

További szép napot is kivánhatsz.

2008. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem muszáj a szó szoros értelmében érteni a viszlátot. Ha megfigyeled, ez már csak formaság, akkor is használjuk, mikor tudjuk, hogy soha nem találkozunk már az illetővel. Ez csak udvariassági forma.


Az orvos pedig biztosan nem úgy fogja érteni, hogy visszavágysz a vizsgálószékbe. A viszlát a legjobb elköszönés, használd bátran.

2008. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes kérdés, de nekem inkább az okozna fejtörést, hogy a rendőrtől hogy köszönjek el, ha éppen megbüntetett???
2008. jún. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Mondhatod, hogy minden jót, vagy további szép napot (mi a büfében, ahol dolgoztam, mindig így köszöntünk el).
2008. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
ha te vagy adoki, mondjuk az ide még benézek éppen jó lesz .))))))))))))))))))
2008. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
jó munkát! :)
2008. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt miért lettek válaszok lepontozva? Nem mintha a pontok annyira számítanának, csak szerintem a válaszok (egytől eltekintve) hasznosak voltak. Nem tudom olyan szemszögből nézni, hogy valakinek ezek nem hasznosak, vagy éppen sértőek, bosszantóan ostobák. Vagy valaki szórakozik azzal, hogy helyes válaszokat pontoz le?
2008. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%
Egyszerűen Csá! :)
2008. jún. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek, viszont arra figyelj, hogy a "viszontlátásra" általában jobb választás, mint a "viszlát". ugyanígy mondj "jó napot kívánok"-ot "jó napot" helyett. hidd el, hogy sokat számít, kimondod-e rendesen ezeket a köszönéseket.
2008. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!