Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kedvesen, vagy keményen kell...

FordPrefekt kérdése:

Kedvesen, vagy keményen kell bánnunk azokkal az emberekkel, akiknek gondjuk van az életükkel és ezért másokat bántanak?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a megfelelőbb módszer? Ha valaki tönkretette az életét, de ezzel nem tud szembenézni, és ezért időnként bántóan viselkedik másokkal, melyik módon érdemes viszonyulni hozzá? Azt gondolom, hogy ha a fejére olvasnák, hogy miért is viselkedik úgy, ahogy (ezt nem nehéz kitalálni), akkor összeomlana.

2013. márc. 17. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek az emberek pont valami érzelmet akarnak elérni a másiknál a bántással, ami lehet düh, de lehet megfutamodás is. Amolyan ha már nekem szar neked se legyen jó gondolkodás mód jellemzi őket, ami mellett az ember nem megy el általában szótlanul, mert más mint a megszokott, felfigyelünk rá. Ebből adódóan szerintem a közönnyel lehet őket legkönnyebben megfogni, mert ha látja, hogy nem vált ki semmit belőlünk a tette vagy szavai, akkor egyre feljebb húzza magát, végül annyira ideges lesz hogy már megunja a dolgot. A csúfolás példája ami jól mutatja ezt..ott is bántod a másikat valamiért, sokszor azért mert irigyled és csak felidegesít, ha az meg nem foglalkozik vele(d). Véleményem szerint nem ér el sokat aki kiáll ellene, mert az ilyen fajta emberek tipikusan szeretnek szájkaratézni és kicsit sem omlana össze tőle.


Én így tapasztaltam :)

2013. márc. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te is ismered az anyósomat?

Ha tudod kezelni, írd meg nekem is.

2013. márc. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem folyton az az érzésem, hogy azért próbál lealacsonyítani más embereket, hogy ezzel a törékeny önbizalmát/önbecsülését erősítgesse. Ezért írtam azt, hogy összeomolhatna.
2013. márc. 17. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:

az ilyen embereknek pszichiáter kell. én egy percet nem vesztegetnék az érzelmi reakcióval. faképnél kell őket hagyni.

soha nem engedném, hogy valaki bántson csak a saját nyomorúsága miatt.

2013. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Véleményeket hallhatsz, de aki erre általában válaszol, biztosan rossz tanácsot ad. Ezer oka lehet, többnyire kisgyerekkorból, de nem feltétlenül. Az biztos, hogy szembe kell néznie a problémájával, de ezt még hozzáértő is nehezen tudja időnként elérni.

Ha mégis kell mondanom valamit, kedvesen és!!! keményen. Nem bánthatod meg, mert van amúgy is baja. Légy nyitott és érdeklődő, hátha rájössz, mi a baja. Meg aztán ő is észreveszi és jól esik neki. Viszont egy konkrét durva támadást vissza lehet utasítani, ha másképp nem megy, erőszakkal (csak tudnod kell, hogy ebben neked is nagy felelősséged lesz). Ilyenkor tehát keménynek kell lenned.

Ahhoz hasonlíthatnám, hogy rá kell jönnie: egy kibélelt árokban közlekedik, ahol normális viselkedéssel jól érezheti magát. De a bélés mögött vasszegek vannak, ha nagyon nekimegy, az bizony fájni fog.

2013. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hali, köszönöm mindenkinek a válaszokat, én magam leginkább az utolsó felé hajlanék, az eredményt pedig majd meglátom. Köszi még egyszer mindenkinek.
2013. márc. 19. 07:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően kéne kedvesen bánni az emberekkel, nem azért mert ártott neked.
2013. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!