Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csúfoltál valaha valakit? És...

Csúfoltál valaha valakit? És ha igen, már bánod?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, hány ember fiatalkorát keserítette meg a csúfolódás. Sokszor ha az ember már ki is növi azt ami miatt piszkálták, a gátlásosság örökre megmarad. Te csúfoltál valakit, esetleg volt olyan gúnyolódás amit te indítottál, de elszégyellted magad? Felnőtt korodra megbántad?

Engem csúfoltak is és más környezetben sajnos én is ragasztottam valakire egy gúnynevet, ami elterjedt. Nem az volt a szándékom, csak visszavágtam valamire és a többiek utána úgy hívták. Utána már igencsak bántam.



2013. márc. 18. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen. Általánosba volt egy osztálytársam akit kiközösítettünk. Akkor nem fogtam fel mekkorát ártunk vele, csak rá pár évre. Vissza is kaptam a sorstól. Egy életre megtanultam, legalábbis úgy érzem. Ráadásul duci gyerkőc voltam és nagyon sokat csúfoltak. Most már vékonyabb vagyok, az akkori 20 kg feleslegem helyett 3-5 kg van, de még néha most is félek enni pl mások előtt vagy hasonlók. Bennem maradt.
2013. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Én pont a másik oldalt képviselem,engem csúfoltak mindig.

Kövér lány voltam,szörnyű volt a középiskola.Minden nap csúfoltak.Mára már lefogytam, "kikupálódtam".Egy fodrász kellékes cégnél lettem termék modell az újságban.


De ehhez képest,nem merek vezetni,nincs önbecsülésem,nem szeretek társaságba járni.. és mindez az miatt hogy akkor csúfoltak és megaláztak. Eltelt 4 év azóta,de nincs olyan nap hogy ne jutna eszembe..

2013. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
engem is csúfoltak és ha meglátom az illetőket akkor inkább átmegyek az út túloldalára
2013. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Egy osztálytársamat csúfoltam amikor összevesztünk.

Mivel ő eredeti vörös volt,(szép hosszú igazi göndör rozsdavörös haja volt) így mindig vörös rókának vagy Vuknak csúfoltam.

Amikor elballagtunk végül is megmondtam neki hogy csak irigyeltem a haját, mert gyönyörű haja volt. Néha találkozunk. Én lassan 15 éve mahagóni vörös vagyok (festett) ő meg szőke lett.. Sosem szerette a hajszínét..

2013. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Általános iskolában sokáig engem csúfoltak és kiközösítettek. Felső tagozatban viszont sikerült összebarátkoznom a többiekkel, és én is piszkáltam másokat.

Nagyon megbántam, és mai napig szégyellem magam emiatt.

2013. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem csúfoltak radarnak. Mert 80-as évek elején olyan hallókészülékem volt ami hasonlított egy kis rádióra. Nyakamba kellett akasztani egy tokot abban volt a hallókészülék és ennek segítségével hallottam..

Annyira csúfoltak alsó tagozatban, hogy később hiába cseréltük le egy fülbe beilleszkedő hallókészülékre a tokosat, mindig szégyelltem. Így inkább megtanultam szájról olvasni, és mindig eltettem, hogy ne vegyék észre a hallókészülékemet.

Ma felnőttként sem hordom, inkább hatszor visszakérdezek..

2013. márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem csúfolódtam, de engem viszontgúnyoltak általánosban, szintén a súlyom miatt. Utána középiskolába kerültem, ahol nagyon sikeres voltam a tanulmányi eredményeim és a barátságos jellemem miatt. Rengeteg barátot szereztem, akikkel mai napig tartom a kapcsolatot. Az érettségi után sírva hagytam ott az iskolát. De, amit általánosban kaptam az mindig beárnyékolta az életemet. Hiába lett jó alakom, felvettek az ország egyik leghíresebb egyetemére, ennek ellenére sokszor még mindig kevésnek, sőt sokszor nullának érzem magam és emiatt az önbizalomhiány miatt párt se találok magamnak.
2013. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Súlyom miatt csúfoltak. Túléltem. Középiskolában kinyíltam és ugyan voltak ott is nehézségeim, de közel sem volt olyan durva a helyzet, mint általánosban. Imádtam a középiskolát. A volt osztálytársaimnak általánosból sosem tudok megbocsájtani, se a tanáraimnak, akik közölték, hogy "oldjuk meg egymást közt" a problémát, ha elvétve egyszer-kétszer eszembe jut az a pokoli 8 év, érzem a maró gyűlöletet is. A sulit azóta földig rombolták (muhahahaha), de azóta sem jártam a környéken, szerintem sosem fogok. Szóval, a személyiségem túlélte, sőt középiskolai évek alatt sokat fejlődött is, de a sebek megmaradnak. Azóta ugrom mindenféle csúfolódásra, ami az anyagi helyzettel vagy a kinézettel kapcsolatos.
2013. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csúfoltam, viszont engem általános iskolában csúfoltak, voltak jó néhányan, ebből kifolyólag, bár tavaly már a a 25 éves osztálytalálkozónk volt, még arra sem mentem el. Valószínű soha nem fogom jól érezni a társaságukban. Gyomoridegem lesz, még ennyi év távlatából is, ha rájuk gondolok. Az egész osztályt a csúfolódókkal azonosítom, beleértve az osztályfőnökömet is, aki eszméletlen dolgokat művelt velem az osztály szeme láttára. Egy kis osztálytársam maradt meg tisztán a szememben, aki még nálam is szerencsétlenebb volt. Rá szeretettel gondolok.
2013. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem leírni, hogy zongorafejűnek csúfoltak. Édesanyám elfektetett kiskoromban, ezért sajnos lapos a fejem, valamint büdösnek csúfoltak, volt, hogy az egész osztály megkergetett az iskola udvarán. Utáltam köztük lenni, utáltam az iskolát és az osztályfőnökömet. Neki köszönhetem, hogy legközelebb, csak 24 évesen mertem iskolapadba ülni és végig járni estin a gimnáziumot. ( Annyira féltem a tanároktól és az, hogy emberek között legyek egy osztályban.)
2013. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!