Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság miért cigiznek olyan...

Manapság miért cigiznek olyan sokan?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés volt már, és lesz, de nekem már unom azt, hohgy egyre több barátom ismerősőm rágyújt. És ráadásúl, tudják, hogy kinem állhatom a cigit, cigi szagot... szószerint rosszúl vagyok tőle! És sok régi ismerőssel találkozok, és mit látok. kezében a cigaretta. Rádalásúl, menyiszer hallom, hogy: Há...há..hádeee... Leakar szokni, de nem tud! Meg, a cigi megnyugtatja... persze... csakis azért cigiznek, mert stresszesek az emberek...A másik fele meg mit mond: "Én simán kibírnám akár fél évig is cigi nélkül!" Oké, momndtam neki, fogadok 5000 be, hogy ha nem gyúlytasz rá, akkor kapsz 5000 ret. Mondta: OKÉ! És mit látok másnap? Cigi a kezébe! Na legalább nyertem 5000 ret! ^^ És engem már marhára zavar, hogy egyrecsak több ember cigizik, és kevés aki nem! Mi lesz, ha ez így folytatódik???? Az világ 99%-a fog dohányozni, vagy miért?? És az emberek minek panaszkodnak, hogy nem tudnak leszokni, amikor köztudodtt, ha rászokik, nem fog lemondani róla. És aztse értem, hogy nem lehet leszokni róla...? Énis nagyon szeretek netezni, TV-zni...stb. De, mikor elmentem nyaralni 1 hónapra, se tv, se net, se semmi ilyesmi, akkor egyáltalán nem hiányzott egyikse...!

És milenne akkor, ha a világon megszünne a cigi, a dohány, és nem tudnának termelni semmi ilyen szert? Megőrülnének az emberek?


2009. szept. 16. 15:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

a mert azt hiszik hogy menő

b a rabjává váltak nem tudnak leszokni

c mert a baráti társaság is cigizik

megkínálnak stb...

2009. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Jah, ismerős szituáció. A legtöbb haverom cigizik, csak azt nem tudom, mire jó ez.. Mert "megnyugtat", meg "szeretek cigizni" stb. Mondjuk engem nem zavar, csak az, amikor 12 éves nagylányok meg nagyfiúk menőznek cigivel a kezükben, és még 'büszkék' is rá.. Hát ők tudják, hogy mit csinálnak, ha ez az, ami jól esik, akkor nyugodtan...
2009. szept. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

A barátaid viselkedését, meg a "hallottam olyat hogy" dolgokra nem tudok és nem kívánok kommentelni, de a magam részéről azért cigizek mert szeretem. Lehet kifogásként is használni, de ha hiszed ha nem, tényleg olykor jó stresszoldó tud lenni, úgy mint egyeseknél az alkohol, nőknél a zabálás, boxolóknál a püfölés..:)

De leginkább azért mert jó pótcselekvés. oké, egyesek-többesek megvannak nélküle, felesleges pótcselekvés, de mikor a buszra várok egyedül, már megittam >1L innivalót, zenét hallgatok, lejártam a lábam, mit csináljak még, cigizek...

Filmet nézek, jól laktam, nem vagyok szomjas, nem rágok rágót még a körmömet se, piszkálgatom a fogamat fogpiszkával, aztán cigi...

Nincs motivációm hogy leszokjak, engem nem zavar ha 40 évesen a kukacok jól laknak velem se, de akkor legalább úgy élek ahogy én szeretek, és nem ártok senkinek(passzívan sem), sőt pörög a gazdaság mert minden nap veszek egy dobozzal:)



". És aztse értem, hogy nem lehet leszokni róla...? Énis nagyon szeretek netezni, TV-zni...stb. De, mikor elmentem nyaralni 1 hónapra, se tv, se net, se semmi ilyesmi, akkor egyáltalán nem hiányzott egyikse...! "


Egyrészt a net nem okoz elvonási tüneteket. A cigitől olyan az elvonási tünet(nálam legalábbis) körülbelül mintha spicces lennél(kicsit berúgva). És közben tudod hogy a cigi miatt. Tulajdonképpen ez a holtpont amin ha átesel (pár óra) fizikailag már nem függesz.

De ott van még a pszihológiai függés is. Az emberben az a tudat van megerősödve(nem két hét után) hogy ő cigizik, meghogy a leszokás nagyon nehéz. Röviden ennyit tudok.

Meg ott van még a megszokás, amiket fentebb írtam.

Persze nem mindenkire érvényesek amiket írtam, de van ilyen is.

2009. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

szerintem senkinek nem jó érzés szívni.

csak azért szoknak rá, mert társas helyzetet teremt.

pl. munkahelyen is kimennek csapatokban kibeszélni a benti dolgokat. ha nem dohányzol, akkor ebből kimaradsz.

újként meg nehezebb beilleszkedni, mert kinn vannak ilyen kötetlen beszélgetések, benn meg dolgoznak inkább. suliban is hasonló.

ennyi az oka.

nem hiszem el, hogy ez bárkit megnyugtat. én csak idegesebb leszek tőle.

2009. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

ez nem csak manapság van, mindig is sokan cigiztek. csak azért tűnik most soknak, mert szabályozva van, 20 éve pedig lehetett akárhol, liftben, lépcsőházban, vonaton, még kórházban is. nem volt feltűnő. :)

amúgy ha megszűnne a cigi, átszoknánk valami másra. hasisra dohány nélkül, váliumra, hernyóra.. minden nem szűnhet meg.

2009. szept. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

azért mert téged zavar, a barátaid nemfognak leszokni, ilyenre neis gondolj. ha zavar az a te bajod. mindenkinek joga van cigizni. nekedis jogod van háborogni, de attól neked nemlesz jobb.

és sztem azért cigiznek egyre többen, mert egyre több gyerek szülője cigizik (és ez igenis köszönhető a magyarországon kialakult helyzetnek, h sokak munkahelye bizonytalan, megélhetésük bizonytalan, egyik napról a másikra élnek, félnek, a cigi pedig egy bizonyos "menedék, és "megnyugvás") gyerek látja h cigiznek a szülők, így gondolja h akkor ő is megteheti. ennek a haverjai, ha a szülei nemis cigiznek, de a haver igen, akkor hát ők miért ne? ésígy szépen terjed a dolog.

2009. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%

engem az zavar, hogy sok dohányos iszonyúan bunkó illetve észre sem veszik, hogy mekkora parasztok.


minden délután kifogok legalább 3-4dohányost az aluljáróból kifelemenet a lépcsőn. előttem mennek, nyugodtan szívják a szart, hátrafújják a füstöt és hamuznak. Egyszer eldurran az agyam és egy rohadt nagyot leb.szok egy ilyennek asszem.

2009. szept. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
akkor nemenj mögötte...mégis mitcsináljon a füsttel? tartsa a szájában míg méltóztatsz nem mögötte menni?:D
2009. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
55%

Jah ne menjek mögötte? Nem vagy pesti mi? Itt ha kiszállunk a metróból, akkor egy tmeg indul el, nem lehet mindent kerülgetni. Esetleg ki lehet bírni amíg a felszínre ér, vagy be sem kell addíg mennie az aluljáróba.


Jah tudom, leszarjuk egymást, tipikus.

Mindjárt kihozod, hogy én vagyok a szemét, mert mögötte mertem menni.

2009. szept. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
de, pesti vagyok, de amikor engem zavart az előttem füstölgő, akkor egyszerűen 2 lépést arrébb mentem, vagy pedig gyorsítottam a lépteimen.
2009. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!