Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A sovány embereket lehet...

A sovány embereket lehet cikizni, viszont a kövéreket sajnálni kell?

Figyelt kérdés

Néha felnézek ilyen trollfész, humormaffia, meg hasonló oldalakra szórakozni. Ha látok egy képet amin mondjuk egy srácnak a soványsága a poén alapja, akkor a kommentek 99%-a olyasmi, hogy "ha ásót adnék a kezébe megdögölne", meg "az én időmben az ilyet agyonverték", vagy csak simán "fúj de undorító hogy sovány" szöveget tolják. Ha viszont mondjuk egy olyan kép van amin egy kövér nő van feszülős ruhában, akkor már az a bizonyos 99% olyasmiket ír kommentbe, hogy "ez nem jó vicc, biztos beteg", vagy "ő nem tehet róla, dögöljön meg aki kivicceli", vagy "én sajnálom szegényt, hogy lehettek ilyen szívtelenek".


Na most. A soványságot ugyan úgy okozhatja betegség, tehát már érdekes a dolog. Régen én is voltam sovány, sajnos extrém ektomorf alkatom van. Csak ugye elkezdtem testépíteni, de ez egy másik történet. Elmondom, hogy a sovány ember sem tehet róla hogy sovány, ha olyan az alkata, és ugyan olyan rohadt nehéz tömeget növelni, mint a testzsírt csökkenteni.


Akkor miért csak a sovány emberek vannak mindig csesztetve? Őket miért nem védi be soha senki? Egyébként a legjobb lenne ha senkit nem szólnánk meg a kinézetéért, de ez tudom hogy soha nem fog teljesülni.


2013. márc. 20. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Ez már a 600 ezredik ugyanilyen kérdés. Bizonyára sovány vagy, és azért csak az tűnik fel amikor a soványakon gúnyolódnak, de az hülyeség, hogy a kövéreket senki sem szólja meg. A kérdésednek semmi köze a valósághoz.
2013. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mert a kövérség van a középpontban. A legtöbben csak fogyni akarnak és a kövérek ahelyett, hogy bevállalnák azt, hogy sokat esznek, és nem sportolnak semmit, jönnek a kifogásokkal, hogy hormonbajosok. Bár nem hiszem hogy 100emberből 90 hormonbeteg...:D Én 47kg voltam 164centihez. Folyamatosan piszkáltak, hogy pálcika, meg kettétörnek, meg ilyenek. Nekem is csak a "tudatos"mozgás és a tömegnövelő porok használtak, de így 53kg-an, sportosan nem cikiz senki, pedig 6évembe telt, hogy kinézzek valahogy..:) Amúgy, meg ez olyan, hogy a "barnákat" sem lehet rendesen nevükön nevezni, mert megsértődnek, ilyenek a dagik is...
2013. márc. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
A kövéreket többször macerálják, csak te nem azt jegyzed meg.
2013. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Biztos azokat az oldalakat is többnyire kövérek látogatják és mivel irigyek a soványakra és lojálisak a magukfajtához, a soványokon lehet poénkodni, a kövérek meg örök áldozatok.
2013. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sovány, de régen az voltam. Ez a kérdésből ki is derül. Egyébként nem kell hülyének nézni, hogy csak ezt a felét jegyzem meg. Soha nem arról voltam híres, hogy elfogult vagyok, soha nem alkotok véleményt elég tapasztalat vagy utánanézés nélkül. Névvel és képpel vannak fent azokon az oldalakon az emberek, és rengetegszer észrevettem már hogy átlag kinézetű ember cikizi a soványgyereket, majd ugyan az az ember egy másik posztban bevédi a kövéret. Ezért tettem fel a kérdést, elnézést ha félreérthető voltam.


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 20. 13:34
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
3. vagyok. Nem nézlek hülyének. Csak én is ezen a bolygón élek és nem tartom jellemzőnek azt, amit leírtál. Sőt, inkább a kövéreken szoktak többet viccelődni, vagy inkább "viccelődni". Csak amiatt érint érzékenyebben az, amit leírtál, mert neked is az volt a problémád. Ez természetes és nincs is vele probléma, de nem árt, ha tisztában vagy vele.
2013. márc. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom, félreérted. Én is gondoltam erre, hogy lehet hogy csak azért gondolom így, mert érzékenyebben érint a dolog, ezért külön figyelmet fordítottam erre mikor elkezdtem figyelni a jelenséget. Erre értettem, hogy nem vagyok elfogult. Ennek ellenére nekem ez volt a tapasztalatom. Sőt, ha kövér lettem volna régen, akkor is ez lett volna a tapasztalatom. Te ezek szerint nem ezt figyelted meg. Végülis jogos, mivel pontos kijelentést csak akkor lehetne tenni ha az összes ember véleményét tudnánk, de ez ugye nem lehetséges.
2013. márc. 20. 15:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert több kövér ember van, mint sovány. A szélsőséges testalkatot (sovány/kövér) betegségek is okozhatják, nem kellene leszólni egyiket sem. Bár, ha engem kritizálnak, én visszaszólok. Érdekes engem mindig - az állítólag jó kedélyű, barátságos, közvetlen - kövér emberek 'találnak' meg. Ezen el lehetne gondolkodni.
2013. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még egy kicsit én, a 3.

Csak példának, az egyik lenti "kapcsolódó kérdés"....:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2013. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az első oldalt olvastam csak végig, ott a legtöbben inkább bevédték őket. Mondjuk elgondolkoztam rajta, szerintem ez nemek szerint is változik hogy kinek rosszabb. Emlékszem, régen ha bementem egy ruhaboltba, (pasi vagyok) egyszerűen nem tudtam venni semmit. Már az M-es póló is lógott rajtam, sőt, volt hogy az S-es is. Ha nem volt XS, akkor megszívtam. A nőknél meg pont akkor szerencsés ha sovány, mert minden ruha kicsi a boltokban. Pasiban az izmos az ideál, csajban meg a vékony. <- ezt a gondolatmenetet most folytatnám, de most keltem fel, fáradt vagyok xd
2013. márc. 21. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!