Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vezérli a divat az...

Miért vezérli a divat az emberek nagy részét?

Figyelt kérdés

Tény, hogy a divat régóta vezérli a társadalom egy jelentős részét, ez már évtizedek óta jelen van, de akár évszázadok óta is, mivel a barokk korban is voltak "trendek". De itt nem csupán a ruhabeli trendekre értem, hanem globálisan. Rengeteg lány, fiú van a környezetemben akik [nem túlzok] ugyanolyan ruhákat hordanak, ugyanolyan a hajuk, ugyanolyan zenét hallgatnak, de a flegma viselkedés és neten használt írásuk is eléggé hasonló. Elsőként, miért jó egyformának lenni, és nem pedig a saját utukba venni önmaguk felderítését, hogy mi is okoz nekik örömöt az önmegvalósítás terén , mert ezt ugye nemcsak karrierre, egzisztencia megteremtésére, tanulásbeli sikerekre értjük. Vajon ennyire erős a megfelelési kényszer? A másik, hogy a mai divat számomra nevetséges, szegecses cuccokat hordanak,egy éve meg gondolom megvetették volna, hogy: "ááá fúj ilyet csak rockerek hordanak" zenekaros pólókat, holott nem is hallottak az Iron Maidenről, Kissről, Metallicáról még csak hírből sem, akkor ezek a szakmunkásbakancsok, a szar minden árnyalatában, lenyalt, középen elválasztott haj, ombre címszó alatt lenövést festenek a hajukba, a fiúkon mustár színű gatya, szigetre emlékeztető ecsethaj. Nem támadásból, és indulatból írom ezeket, de számomra ez inkább megvetendő, mert ne mondja nekem senki, hogy x ezer embernek egységesen ez jön be, főleg, hogy vannak ruhák [pl. most divatos 80as években rockerek körében reneszánszát élt szegecses bőrdzseki] ami egy adott szubkultúrában jellegzetesség.

A legszomorúbb, ha kilógsz közülök, kiközösítenek, és UFÓként kezelnek. Miért nem lehet önmaguknak lenni??

Szóval, várom a véleményeket.



#wefwf
2013. márc. 24. 15:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ilyen az élet. Akinek van egyénisége,de az nem felel meg az akkori normáknak,divatnak,azt kinézik. Ez így volt mindig is,így is lesz sajnos. :)
2013. márc. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a divat vezérli őket. Az emberek jelentős részét lehet vezérelni, méghozzá könnyedén.. legfőképp közvetve. Érdekes, hogy ha valaki közvetlenül próbál meg befolyásolni valakit az az esetek többségében kudarc, viszont ha reklámokat tesznek az emberek elé vagy a közvetlen környezetükben mint opció jelentkezik az a valami amire rá akarod őket szedni, maguktól rákapnak.
2013. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: sok embernek nincs sok érzéke az öltözködéshez, így inkább egy olyan adott sablont választ, ami neki is jól állhat. Ha ez a valahova tartozni vágyást is kielégíti, akkor emberünk két legyet ütött egy csapásra.
2013. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem szeretem amikor így általánosítják a személyiséget...hogy annak van csak aki nem úgy öltözködik, mint mindenki más. A divatnak pont az a lényege, hogy az emberek többségének akkor is megtetszik, ha nem akarja, hiszen addig látja, addig nyomják, hogy megtetszik nekik.

Sosem láttam ebben a problémát.

Viszont szerintem szánalmas, amikor valaki már csak azért is kilóg. Én személy szerint letojom , hogy az emberek hogy öltözködnek. Csak ne attól gondolja magát felsőbbrendűnek vagy egyéniségnek, mert máshogy öltözködik, mint a nagytöbbség.

Legyen mindenki önmaga, de egyik oldal se szidja a másikat.

2013. márc. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
Szerintem kétféle csoport létezik: az egyik, amely a "divatot" képviseli,a másik,amely az "azért is ki fogok lógni a sorból,utálom a tömegembert"... Én egyiket sem vetem meg, de elgondolkodtató, hogy mindenki a másikat "köpködi". Ezt persze nem szó szerint. Szerintem nem kellene törődnünk azzal, hogy ki hogyan viselkedik,mit visel. Mindenki maga választja meg. Lehet, hogy a tömeg után futkosunk, de miért baj az? Nem mindenképp veszik szerintem ezzel együtt el az egyéniségünk. És a divatból élünk meg. Nem ruha divatból csak, lehet az facebook, telefon...stb. Ha nem lenne a sok majmolás, akkor nem lennének díjazva a nagy ötletek.
2013. márc. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
15:47 és te honnan állapítod meg, ha valaki szándékosan kiakar lógni, vagy csak simán azért tűnik ki, mert nem elfogadott a külseje, amúgy meg egy más mentalitású országban le se szarnák, és nem néznék ?! akkor szerinted az a normális, meg az a legjobb útja a társadalomba való beilleszkedésnek, ha beolvadsz. ja jó, bocs ebből nem kérek. a külső tükrözi valamennyire a belsőt, ne a szélsőségekre gondolj.
2013. márc. 24. 15:54
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
hogy vonzóak legyenek és szaporodhassanak, ez biológiai ösztön
2013. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
ne törődjél semmivel,egyél zsömlét kiflivel !
2013. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem 7. osztályos önmagamra igaz ez..azóta minden megváltozott..és jó irányba. Most 9.es vagyok (A KIS PISIS HAHA :) ) de tényleg..a sok birka népnek jó a divat, akkor legyen jó. Engem abszolút nem éltet. R'n'R ^^

(és nem, nem egy szakadt punk lett belőlem. (csak egy sima punk :D)

2013. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Amióta az ember létrehozta a társadalmat ez a viselkedés hozzá tartozik. A társadalom nem tűri az egyéniséget. Ha olvasol különböző korok művésziről (akik általában az egyediség megtestesítői) láthatod, hogy a saját koruk társadalma nem fogadta be őket. Ez az alapszabály: nem lehet a többségtől drasztikus eltérni, különben kívülálló leszel. A kívülállókat pedig egyetlen korban sem tűrtek meg.
2013. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!