Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki ha egy pasi nem tud mosni?

Ciki ha egy pasi nem tud mosni?

Figyelt kérdés

Minden mást meg tok csinálni ezen kívül. pl főzés takarítás, fűnyírás...

De ez nem megy, mindig nőm csinálja.


24 F



2013. márc. 25. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki
2013. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Szerintem nem ciki, megmondom miért:


1: Azért, mert valaki nem tud valamit, nem kell szégyenkeznie. Más például főzni nem tud.


2: A ruhákra rendszerint rá van írva a mosási tájékoztató, amelyet egy átlag ember nem biztos, hogy le tud olvasni. Nekem tavaly tanították ezt a ruházati-eladó tanfolyamon. Az ilyen embereknek inkább azt tanácsolom, hogy ne mosson, mert lehetséges, hogy több bajt okozna mint hasznot.


3: Tegyük hozzá, hogy hasznos, ha valaki tud mosni. Ha például a barátnőd ugyanis olyan helyzetben van, hogy nem tud mosni, akkor jó, ha te tudsz. Nyilván ezt is meg lehet tanulni, tehát no probleam.


24/F

2013. márc. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ciki. Nem nagy kunszt, ahogy a főzés sütés takarítás sem. Most komolyan mi bonyolult benne amit nem értesz?
2013. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annak nem bonyolult, aki már tud mosni. De én még emlékszem, amikor tanultam, akkor nem volt könnyű.
2013. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Pedig tök logikus.


Az automata mosógépeknél ráadásul mindegy, hogy fehéret, vagy színeset mosol. Leginkább csak az anyagra és a hőfokra kell ügyelni.

A programozás meg teljesen egyértelmű (ha meg nem, ott van az útmutató).


Sok szerencsét hozzá! 16/f

2013. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A válogatás se egyszerű először...
2013. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem ciki, mindent te sem tudhatsz megcsinálni. Én tudok mosni ruhákat, de vasalást már a páromra bízom. Takarításba is jó vagyok, főzésbe is. Nekem mondjuk a kertészkedés az ami nem az erősségem,. hiába nőttem fel nagy kertben ahol volt minden, és rengeteget segítettem otthon ilyenbe, de valahogy az nem az én világom, én ebbe vagyok béna.

Ne foglalkozz ezzel.

2013. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

csak azért nem tudsz, mert még nem próbáltad. Ha valaki elmondja, hogy mit hány fokon lehet mosni, rájössz, hogy nem egy nagy dolog. Ráadásul a mosógépnek is van használati utasítása, elolvasod és már tudsz is mosni.

Pl. hasonló színűeket mosod együtt, sötéteket, világosakat, pirosakat külön. Színeseket elég 40 fokon, ha kényes, 30 fokon, fehéreket 50-60 fokon. Kényes pulcsikat 30 fok kímélőn, kb. ennyi a tudomány, én szoktam pl. zöldeket is külön válogatni, vagy barnákat, mert négyünkről így is összejön. Pólókat vállfán szárítom, kényes pulcsit fekve a szárítón. Meg mindenkinek vannak saját ötletei, hogyan szeret mosni, teregetni, egy egyéni.

2013. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, és amit írtak: meg kell nézni a bevarrt címkét, mit szabad 40 fok felett mosni. De ált. a 40 fok nem roncsol semmit, inkább azzal kell vigyázni, hogy a színes ruhák ne fogják meg egymást.
2013. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. márc. 25. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!