Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illetlenség lenne tegeződést...

Illetlenség lenne tegeződést kezdeményeznem az orvosomnál, ha?

Figyelt kérdés
A fogorvosom 26 éves férfi, én pedig 21 éves nő vagyok. Magázódunk. Tudom,hogy neki orvosként magáznia kell a betegeket,de ez nekem olyan furcsa. Nekem már az is jobb érzés lenne,ha csak ő tegezne engem, ezért gondoltam,hogy legközelebb mondanám neki,hogy "Kérem, tegezzen!" ,bár nem tudom ez mennyire működik. Illetlenség lenne?

2013. márc. 26. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Illetlenség, az idősebbnek kell felajánlania a tegeződést. Én 24 vagyok és fiatalabb a fogorvosom, mégis magázom, ez neki jól esik.
2013. márc. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első: rosszul tudod. Hacsak nem generációs a korkülönbség (márpedig 5 év nem az), mindig a nő kezdeményezi a tegezést.

Kérdező, szerintem nyugodtan mondd neki, hogy tegeződjetek. Valószínűleg neki is sokkal kényelmesebb lenne, csak mint férfi és mint az orvosod nem kezdeményezheti. Én is letegeződtem ugyanígy a háziorvosommal, és csak jobb lett tőle a viszonyunk.

2013. márc. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Engem tavaly 26 évesen egy 28 éves szakorvosjelölt pasi műtött és magázódtunk, mert ez a protokoll. Pedig én is nő vagyok... K*rva hülyén fogja kivenni magát, ha tegeződni próbálsz. Ott te páciensként vagy jelen, ő meg a kezelőorvosodként, nem a bratyidként. Ez pont olyan, hogy hivatalos ügynél sem tegezem le az ügyintéző kisasszonyt, még akkor sem, ha látom, hogy egyidős velem.
2013. márc. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálam picit idősebb a fogorvos nőm és tegezett alapból. szóval nem előírás, hogy ne lehetne tegeződni orvossal. nekem jobb is ez a közvetlenebb dolog. elvégre gyógyítani fog.
2013. márc. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógyítás túl komoly dolog ahhoz, hogy haverokként tegeződjünk egymással.
2013. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
tegeződni nem csak haver módra lehet. gondolj arra, hogy angolban nincs is magázódás és mégis gyógyítanak :)
2013. márc. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne érts félre, én sem szeretek magázódni, de ha már van, akkor jobb azért használni. Mi lenne, ha egy komolyabb beavatkozásnál letegezne az orvos. Komolyan tudnád még venni? Én nem.
2013. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

gondolj arra, hogy te is tegezel itt és én is téged és mégsem "le" tegezzük egymást. attól, hogy tegeződünk, még nem lesz egy komolytalan hatása a dolognak. vagy ahogy az ember a szüleivel vagy a nagyszüleivel beszél az sem letegezés. szerintem tegeződésben van valami hierarchia mentesség. nem véletlen, hogy Jézus is tegeződik :) Fura is lenne, ha azt mondaná, hogy bizony mondom önöknek, hölgyeim és uraim :)


meg tényleg azt fontos észre venni, hogy a tegezés az nem egy nyelvi stílus, hanem azon belül van sok féle. tényleg amit te is írsz, hogy a haverokat lazulunk, az egész más, mint ha egy idős ember ajánlotta fel a tegezést és vele beszélünk.

2013. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

meg persze abban van igazad, hogy ha az orvos úgy érzi, hogy szüksége van valami extra tekintélyre, pl hogy ne kérdőjelezzék meg a szavát, hanem fogadják el, akkor lehet jobb, ha e mellett tart ki, nagyobb távolságot tart.


de pl nálam a fogorvos nőmmel ez nem okoz gondot. komolyan veszem.

2013. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 3-as számú válaszolónak van igaza. Nem csak szigoróan a kor számít, hanem a helyzet és a köztetek levő viszony is. És ami a legfontosabb: nem tudhatod. hogy a fogorvosod hogyan viszonyul a kérdéshez.

Az hogyam esne, ha a kédésedre: "Kérem, tegezzen!" azt válaszolná, hogy: Köszi, de inkább ne ! Élveznéd ?

2013. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!