Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én bennem lehet a hiba?...

Én bennem lehet a hiba? Megváltozzak?

Figyelt kérdés

Egy olyan gondom lenne, hogy elég csendes, visszafogott vagyok. És sokszor tapasztalom, sőt a napokban többször, hogy ez miatt levagyok nézve. A gáz az, hogy olyan emberek szólnak be, akik hát nem egy észlények, de nagypofájúak, f*ssák a hülyeséget és megvannak győződve arról, hogy ők full okosak. Egyszerűen nincs mire nagyképűnek lenniük, de ők azt gondolják magukról, hogy sztárok. De megkérdem én: ha olyan nagymenők, akkor miért dolgoznak 70-80.000Ft-ért? Persze én is ennyiért dolgozom, de mellete van családi vállalkozásunk, illetve rokonomnál is dolgozom vendéglátásba, illetve hardverrel is foglalkozom, de persze erről én nem szoktam beszélni, ezekről nem tudnak.


Kérdem én: mire fel ez a nagyképűség olyan emberek részéről, akik nem sok mindent tudnak az életben felmutatni? Félreértés ne essék, nem nagyképű akarok lenni, mint említettem, pont hogy nem említettem meg nekik, hogy én más dolgokkal is foglalkozom. De azért mert bunkón beszélnek, mondják a hülyeséget egész nap, attól miért hiszik magukat okosnak?

Példa: megemlítettem, hotgy kicsit értek a sz.géphez. Erre rögtön azt kaptam meg: "gépb*zi vagyok". Na tessék. Ha visszaválaszoltam volna, hogy de ezzel én "XY" összeget keresek, akkor meg én lettem voplna a nagyképű.


Másik példa: ma szóba került, hogy egy 80nm-es panelben lakunk. Azt mondja a srác, hogy az milyen sz@r lehet stb...

Kissé erre begurultam: beszóltam, hogy el vagyok én ott a jó kis klímámmal, h.mozirendszeremmel a nyári 40 fokban.

Ja, mindezt 500Ft-os szabadidőnadrágban mondja, amit már otthonra sem vennék fel, nemhogy utcára.


Az egyik munkatársam azzal nagyképűsködött, hogy őrajta 40.000Ft-nyi értékű Adidas cucc van, a másik, hogy őrajta GAS farmer van. Én ugye ezekre nem mondtam semmit. Én is legyek nagyképű, hogy visszaválaszoljak bunkón, hogy a Diesel és Armani napszemüvegemet 60.000Ft-ért vettem darabját? De ez annyira nem az én stílusom, és szerintem ronda dolog ez.


Meg az a gáz, hogy így sokan sokszor lenéznek, de viszont attól is tartok, hogyha meg visszaválaszolok nagyképűen, akkor meg kiutálnak, hogy nekem klímám van, 60 ezerért vettem napszemüveget, értitek.

De a helyzet meg az, hogy már nem akarom eltűrni nálam sokkal butább emberektől, hogy lenézzen.

Megváltozzak picit, hagyjam rájuk ez csak egy munkahely, vagy hagyjam ott az ilyen munkahelyet?



2013. márc. 27. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Tényleg marha szerény vagy, az süt a soraidból.
2013. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tényleg nem szűrted le a lényeget.

Ők a nagyfiúk, okosak, ők a nagyképűek.

Miért kell valakihez odamenni és benyögni, hogy "rajtam ám 40.000Ft értékű Adidas cucc van". Kit érdekel?

Azért, mert panelban lakok miért kell beszólni, hogy az de sz@r?

Én sem mentem oda a sráchoz, hogy miért vagy 500Ft-os nadrágban.

Vagy nem mentem oda hozzá a nyáron 40 fokban, hogy de jó, megyek haza a 22 fokos lakásba.

De ezek szerint ezt kéne csinálnom..

2013. márc. 27. 23:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kéne azt csinálnod amit ők. Nagyon idegesítő lehet a sok primitív ember, de próbálj úgy tenni, mintha nem is törődnél velük. Nem lehet, hogy irigyek rád valamiért, azért viselkednek ilyen hülyén? Mondjuk irigykednek az Armani szemüvegedre. :)
2013. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt sem mondanám, hogy irigyek. Nem szoktam otthoni dolgokról beszélni, nem szoktam mondani, hogy milyen cuccaim vannak, nem mászkálok drága ruhába dolgozni, nem voltam az Armani, Diesel napszemüvegbe dolgozni.


Tényleg arról van szó, hogy csendesebb, visszafogottabb vagyok és valahogy ezmiatt lenézést kapok, magyarán h*lyének néznek egyesek.

És mint említettem attól tartok, hogyha meg visszaszólnék, akkor meg még én lennék a bunkó...

Nem tudom mikor teszek jót...

2013. márc. 27. 23:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy munkahely, de ha van jobb, keress mást. Az én munkahelyemen is sajnos elég alacsony volt a színvonal és ez a munka minőségében is meglátszott, meg a kommunikáció minőségében. Mindenki kibeszélte a másikat a háta mögött, közben mindenki nyalt a másiknak stb. Egy darabig el lehetett lenni ott, de hosszú távon nagyon nem volt jó, mert az embert az ilyen környezet megváltoztatja és nem feltétlen a javára...
2013. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KZitus ***** válasza:

Szia!


Nem a tiéd az egyetlen munkahely Magyarországon, ahol az folyik, mint amit leírtál. Ne szenvedj ez miatt, mert így elérik a munkatársaid nálad azt, amit szeretnének.

Inkább tedd fel a kérdést magadnak, miért teszik ezt, illetve miért ilyenek?

Ha megérted a motivációjukat, mosolyogni fogsz az egészen,és lepereg rólad a "lenézésük".

Azt írod, csendes és visszafogott vagy. Lehet, hogy ez egy nyugodt, békés, kiegyensúlyozott külsőt láttat velük. Ez már ok arra, hogy egy ilyen agyonhajszolt világban irigyek legyenek nem az anyagi javak, inkább az miatt amid neked van, nekik pedig nincsen. Minél inkább látják rajtad azt, hogy a márkás cuccaik téged hidegen hagy, annál inkább nem értik ezt, és ezért is sértegethetnek.

Téged zavar a lenézésük? Ha a fejedben helyrerakod erről a gondolkodásodat, csak mosolyogni fogsz a sznobizmusukon és egyáltalán nem fog zavarni a nézetük, vagy véleményük.

2013. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DreamyGirl válasza:

Az első ami eszembe jutott miközben a soraidat olvastam:

A nagy ego a nagy semmit takarja.


Amikor van fölösleges energiám figyelni azokat akikkel valamiért összehoz a sors (suli, munka, barát barátja, stb), mindig ehhez a mondathoz jutok vissza. Rengeteg ember van, aki megkeseredett-e, irigy vagy csak szimplán gonosz...én nem tudom. Abban lelik örömüket ha azt látják, hogy másokat sikerül megbántaniuk. (Ráadásul a csendes, visszafogott természetet tévesen félénknek is felfoghatják.)

Ha őszinte akarok lenni Veled, azt mondanám, hogy irigyek rád valamiért, és ettől dühösek (haragszanak magukra), de ezt rajtad vezetik le. Nem tudom, van-e jó megoldása a dolognak, mert ha látják, hogy megbántottak, azt csak még jobban ösztönzi őket, de ha nem látnak rajtad semmi változást, az dühíti őket, és azért lesz egyre keményebb. Ördögi kör, hiába.

(Bevallom, nem lennék a helyedben. Szerintem, ha lehetőséged adódik keress másik állást. Abban nyilván egyetértünk, hogy nem mindenhol ilyenek az emberek.)


Az, hogy sok buta ember a fejében lévő ürességet más dolgokkal (ruhák, mobilok pl) próbálja pótolni, rövid távon kivitelezhető, de nem kell meglepődni ha gyorsan kiderül a "hiányosságuk", onnantól az értelmes emberek nem keresik a társaságukat.

(Félreértés ne essék, nem a drága cuccok ellen kampányolok, én is lelkes fogyasztó vagyok, ha megtalálom amit keresek.)


Egy szó, mint száz, az igazság fáj, de nem hiszem, hogy Te tehetsz ez ellen, vagy, hogy Neked KELLENE tenni valamit. Ne változz meg, mert akkor csak olyan lennél, mint ők. Az pedig miért lenne jobb? Ahogy előttem valaki írta, ezt a fejedben "tedd helyre", aztán magadban jókat derülhetsz rajtuk. (Na meg persze, bármikor felmondhatsz, ha úgy érzed, hogy nem ér annyit az egész meló, amennyit el kell viselned tőlük.)


És még annyit...

"Az volna a legnagyobb üzlet, ha embereket vásárolnék annyiért, amennyit érnek, és eladhatnám őket annyiért, amennyire tartják magukat."

2013. okt. 12. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!