Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vidéken miért szoktak csak...

Vidéken miért szoktak csak úgy beállítani a látogatók, előzetes bejelentés nélkül és legtöbbször ebédidőben?

Figyelt kérdés

Régebben Pesten laktam, és ott elképzelhetetlen volt, hogy valaki csak úgy beállítson hozzám, anélkül, hogy előzőleg felhívott volna telefon, hogy otthon leszek-e és alkalmas-e nekem a látogatás. Sőt, inkább nem is illett “bejelentkezni” valahová, hanem akkor mentünk látogatóba, ha meghívtak minket.

Itt vidéken meg amikor csak gondolják, beállítanak hozzánk, és nagyon sokszor tényleg nem alkalmas és zavarnak, mert épp mást szeretnék csinálni, vagy épp uborkapakolás van az arcomon, vagy ledőlök egy kicsit aludni, vagy épp ebédelünk és pont akkor. Ha spórolni is akarnak a mobilszámlájukon, legalább küldhetnének emailt vagy szólhatnának Skype-on, vagy Facebookon, vagy bárhogy.



2013. ápr. 6. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk is vannak ilyen ismerőseink. Rohadt idegesítő, hogy amikor már eszünk (délben), csengetnek. És még muszáj is beengedni őket, mert tudják, hogy otthon vagyunk az autó miatt.
2013. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hidd el, van még ennél is rosszabb. Nálunk a család egyik ismerőse nem csak jelzés nélkül állít be, de tök természetese, mintha haza jönne, bejön a portára és a házba.
2013. ápr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért van ez, hozzám nem jönnek már, azóta amióta ki sem nyitottam az ajtót, egyszer, mert baromira nem volt kedvem hozzájuk. Én így szoktattam le őket. Ha csengetnek akkor nem kell kinézni meg semmi, vagy olyan helyen nézzetek ki, ha te látod őket, és ők nem téged, így simán letagadhatod hogy nem voltál otthon, vagy éppen mást csináltál és nem hallottad a csengőt.

Hozzám ha valaki akar jönni, már mindig felhív hogy ráérek-e vagy valami, mert én megcsináltam hogy nem nyitottam ajtót.

2013. ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a férjem családja állit be hivatlanul hozzánk, mivel tudják, hogy itthon vagyunk. Természetesen ebédidõben, vagy volt már ugy, hogy este, nem mozogtak hazafelé addig, mig nem vacsoráztak meg.
2013. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha egyedül vagyok otthon, én sem nyitok ajtót, de a férjem mindig beenged mindenkit, mert szerinte errefelé ez normális, hogy aki erre jár az benéz!
2013. ápr. 6. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert azt akarják, hogy hívjátok meg őket ebédre XD


Viccen kívül: amíg nem volt telefon, email, satöbbi, addig az emberek nemigen tudtak előre "bejelentkezni" - csak átmentek, és ez senkit nem zavart. Ahol Te most élsz, ott valószínűleg még mindig így gondolkodnak az emberek. Magukból indulnak ki, ők szívesen látnak bárkit bármikor, ezért feltételezik, hogy Te is. Ha meg öreg nénikről-bácsikról van szó, akkor örülnek, ha valaki rájuk nyitja az ajtót.

Amúgy én sem szeretem, ha valaki csak úgy beállít hozzánk.

2013. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Élvezném, ahogy elzavarhatom az ilyen parasztokat.
2013. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert éhesek :D Én örülök neki. Úgyis csak olyanok jönnek, akikkel jóban vagyok, mivel azokat, akikkel jóban vagyok, egytől-egyig szeretem. Nincs belőle probléma.
2013. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mustafa33 ***** válasza:
81%

Emlékszem, gyerekkoromban még megszólták a németeket, mert hogy becsukják a kaput és a vendégel a kapuban beszélnek, be sem hívják. A magyarok viszont soha nem csukták a kaput, sem az ajtót. Aki jött, az a konyha ajtón kopogott. Ha ebéd időben jött, akkor akkor jött. Meg volt kínálva, ha volt elég. Ha nem jutott, akkor nem. nem sért♪9dött meg ezért senki. És nem időztek órákig, csak max. 10 percig. Meg is sértődött volna az akinek a háza előtt csak úgy elment volna a koma, hogy be sem néz. mert az nem vendégségbe jövés volt, csak olyan "benéztem, hogy vagytok". Ha meg akkor jött amikor éppen munkában volt a gazda, akkor vagy "csak benéztem, de naygon sietek" volt, vagy szó nélkül a vendég is szerszámot ragadott. Például: -Dícsértessék Mari nénye, hol vann Pista bá? - Ahun hátúl a ganyét hányja. A koma hátra ment és kezébe véve egy vellát, szó nélkül hozzálátott ő is, mert hát vagy szórakozni akart a komájánal valami fontosról, vagy segítségül hívni és az csak úgy lehetett, ha ő is segít, hogy hamarébb kész legyen...

Ez volt az emberibb. Nem a mai zárkózottság. Igaz az egy más világ volt. Szegényebb, de tisztább.

2013. ápr. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Vidéken ennek a maradványából van még valami.
2013. ápr. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!