Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hivatalos munkahelyen férfi-nő...

Hivatalos munkahelyen férfi-nő illetve státusz szerint ki ajánlja fel a tegeződést?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 7. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Státusztól és kortól függetlenül, mindig a nő ajánlja fel a tegeződést a férfinak.
2013. ápr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha a ferfi rangban magasan a no felett van, esetkeg idos, akkor o ajanlhatja fel a tegezest.
2013. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 22 vagyok és nő, ő 30 körüli férfi, és magasabb státuszban van.
2013. ápr. 7. 14:33
 4/9 anonim válasza:
50%
Mindig a nő, kortól és státusztól függetlenül.
2013. ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha az én cégemnél (én 32,F) odajönne egy 22 éves alkalmazott hölgy azzal, hogy tegeződjünk, azt azonnal kirúgnám.
2013. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az írott szabályok szerint mindig a nő, a gyakrolatban sokszor másképp működik (a főnök szokta a beosztottnak, mégha az illem nem is azt diktálná). De te érzed, milyen viszonyban vagytok, esetleg, ha van olyan kollégád, akivel tegeződik, megkérdezheted, hogy náluk hogy alakult ki, stb.


5-ös válaszoló: Te milyen beképzelt vagy! :P

2013. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Tisztelt 6-os!

Az "írott szabályok" szerint mindig az idősebb ajánlja fel a tegeződést. Az etikett, a protokoll - vagy ahogyan Te fogamaztad: az írott szabályok - jellemzően nem térnek ki arra, hogy melyik nemnek kell kezdeményeznie a tegeződést.

Általában az életkort nem illik firtatni, ezért alakult ki az a szokás, hogy a "rangban" (akár családi, akár munkahelyi) feljebb álló kezdheti a tegeződést.

Ennyit az "írott szabályok"-ról.


Ma már sokhelyütt, amióta illemet, etikettet és protokollt nem tanítanak, ezektől erőteljesen el szoktak térni. Valóban sok helyen (nem mindenhol!) úgy változott a szokás, hogy a nőnek hagyják meg a tegeződés elkezdésének a jogát. Néha ez zavart is okoz, ha az adott helyen az adott hölgy ismeri az etikettet, és szintén a másik félre vár, hogy tegeződést kezdjen. Így aztán mindenki tegeződik mindenkivel, kivéve néhány nőt. :D Ismerek ilyen munkahelyet.


Amúgy furcsán nézne ki, ha mindig a nő kezdené a tegeződést. Például ha az a nő tizenhet éves, a férfi meg mondjuk hatvan.

Az illemszabályok kopnak, változnak, így tulajdonképpen nehéz is lenne a feltett kérdésre válaszolni...

2013. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

1-es!

Az illemtan szerint nincs igazad. Például el tudod képzelni, hogy a húszéves pályakezdő kislány odamegy a mondjuk hetven éves vezérigazgató bácsihoz, hogy "helló, Főnök, tegeződjünk"?


5-ös!

Nem túl radikális?

2013. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

"1-es!

Az illemtan szerint nincs igazad. Például el tudod képzelni, hogy a húszéves pályakezdő kislány odamegy a mondjuk hetven éves vezérigazgató bácsihoz, hogy "helló, Főnök, tegeződjünk"?


Nem, de nem is az ilyen alpári bunkó emberekre gondoltam, mint az általad említett "kislány".


Példa, elkezdtem dolgozni egy helyen kb. egy éve. Itt az a szokás, hogy mindenki mindenkit tegez. No ne már. Én a főnökkel Jó napot kívánok és vissza Kezét csókolom viszonyban voltam. Szokásához híven, amikor bejött az irodában, mindenkinek sziasztokkal köszönt, engem kivéve, egyszer véletlenül letegezett, jaj bocsánat mondta, erre én nyújtottam a kezem, mondtam, hogy semmi baj, akkor tegeződjünk, szervusz. Tehát, hogy értsd, ezt a témakört nem a tahó-kulturálatlan emberek szemszögéből válaszoltam meg!

2013. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!