Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek illik először köszönni,...

Kinek illik először köszönni, aki belép a helyiségbe, vagy aki bent van a helyiségben?

Figyelt kérdés

Ha aki belép a helyiségbe, nem köszön, akkor annak kell köszönni, aki bent tartózkodik?

Én úgy tudom, hogy annak kell köszönni, aki belép valahová.


Ha a helyiségben tartózkodó nem köszön előre, akkor ő vétett az illemszabály ellen?


2013. ápr. 14. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
aki jön az köszön,a bent lévő kérdezi jötte célját
2013. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az érkezőnek kell köszönni. Lehet, hogy katonaságnál, vagy más jellegű rangok által megszabott területeken más a szabály. Ezt sajnos nem tudom.

De! Google a barátod! ;)


24N

2013. ápr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az köszön előbb, aki belép, viszont az nyújt kezet, aki már bent van.
2013. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen. Azért voltam kíváncsi a válaszokra, mert szerintem, bárhol is vagyunk, egymásnak köszönéssel meg kellene adni a tiszteletet.

Gondoljunk egy áruház vásárlói WC-jére.

Vásárló bemegy, takarító bent van, mondjuk, a csapokat mossa ki, vagy a szappantartót tölti fel.

Lényegtelen.

A hölgy /mert ez inkább a hölgyekre jellemző/ úgy megy el mellette, mintha ott sem lenne.

Kifelé úgyszintén. Mivel a takarító a csapnál

áll, ezért még oda sem megy kezet mosni. /legtöbbje./

Ilyen esetben, ha a takarító nem köszön, ő a bunkó?


Azért írtam, hogy ez inkább a hölgyekre jellemző, mert a férfiak általában köszönnek, ők megadják a tiszteletet, nem azt nézik, hogy valaki takarító, hanem azt, hogy ott dolgozik.

2013. ápr. 15. 11:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, ha ez nektek nem olyan fontos kérdés, de nekem az.

Ezért írtam ki.

Még érdemben nem kaptam rá választ.

Gondolom, a kérdésből már kiderült, hogy takarítóként dolgozom egy áruházban.

Engem nagyon zavar, ha akik bejönnek, nem köszönnek.

Eleinte ilyen esetben én köszöntem előre, de nem köszöntek vissza. Ezért én is abbahagytam a köszöngetést.

Így viszont azt gondolhatják, itt van egy bunkó takarító, aki még köszönni sem tud?

Ha valaki előre köszön, akkor én is udvarias vagyok.

Ez nekem olyan jó érzés, mert érzem, hogy embernek tekintenek.

Persze nem mondhatom mindenkinek, neked illik először köszönni, mert te jöttél be.

Így viszont udvariatlannak tűnök.

Kérdésem tehát: Az etikett szerint kell-e annak a személynek, jelen esetben a takarítónak előre köszönni, vagy pedig csak annak köszönjön, aki neki is köszön?

Válaszotokat köszönöm.

2013. ápr. 18. 11:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A belépőnek köszönnie kell(ene) a már ott tartózkodónak.

Akár takarít, akár olvas, akár eszik. Kivétel, ha telefonál, akkor elég biccenteni is. Ezen illem alól nem kivétel a wc sem.

A portásoknak se szoktak köszönni manapság, hiába néz rád.

Sokan azt hiszik, hogy akit nem ismer, annak nem kell köszönnie. Ők primitívek. Én liftbe szállásnál is köszönök előtte, ha van valaki bent.

2013. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, én ha bemegyek egy orvosi rendelőbe, és köszönök, nem köszönnek vissza, még csak rám sem néznek. Elég nagy parasztság szerintem, nem köszönni, és vissza nem köszönni. Sokkal kellemetlenebb egy szó nélkül átvágtatni a tömegen, mint odalökni, hogy "Jó napot!".
2013. ápr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!