Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felajánlotta, hogy tegezzem,...

Felajánlotta, hogy tegezzem, de ez kellemetlen nekem. Normális?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen (nem 'állandó' munkahely, csak akkor megyek be, ha szólnak, hogy szükség van rám) az egyik portás 'bácsi'val sokat szoktam beszélni. 43 éves, és ma 'rám szólt', hogy tegezzem, de ez nekem szokatlan.


Vegyem 'lazán' a dolgokat, és tegezzem?


19l



2013. ápr. 15. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:
u.i.: Mellesleg a főnökömet simán tudtam tegezni, gondolkozás nélkül, pedig idősebb nála pár évvel.
2013. ápr. 15. 15:40
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne lazán vedd, ebben a helyzetben köteles vagy tegezni, mert idősebbtől a felajánlást nem elfogadni udvariatlanság.
2013. ápr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%
Tegezd le bátran. Én 36vagyok de múltkor egy 18éves srác lecsókolomozott. Nagyon sz@rul esett.
2013. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

>> egy 18éves srác lecsókolomozott...


A lecsókolomozás ellen nem a tegeződés az ellenszer...

A Te helyedben nem tegezném. A 3-as válaszoló elveti a sulykot, nem vagy köteles tegezni, nem-tegezni nem udvariatlanság (lehet fokozott tiszteletnek is venni - aki akarja). Végül is: ha beszélgetsz egy "portás bácsival", az már ok a tegeződésre ? Szerintem nem, a tegeződéshez több kell, mint szimpla beszélgetések.

2013. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van, ahol a magázódás természetes, nekem meg pont az a fura. Én mérnök vagyok. Kollégák egymás közt mi tegezzük egymást, és minden új fiatal kolléga/kollegina is azonnal tegez minket.

Kérdező, gondolom a környezetedben gyakoribb a magázódás, "otthon" gyakrabban találkozol azzal, esetleg eddig suliba jártál, ahol természetes volt, hogy nem tegezed a tanárt, ezért kellemetlen neked, mert nem ehhez szoktál.

Egyébként a hivatalos protokoll szerint a "bácsi" nem kérhetne meg tegeződésre, a hölgynek kell felajánlania a tegeződést, amire válaszul a férfi kölcsönösen felajánlhatja azt, kortól függetlenül. Azonos neműek közt számít csak a kor. (Lásd: Görög Ibolya: Protokoll, Etikett)

Ezt a protokollt sokan ma már se nem ismerik, se nem tartják be. Szerintem (magánvélemény következik) a magázódás elavult, én kukáznám úgy ahogy van, csak félreértések vannak belőle.

Ha a véleményemet kérdezed, vedd lazára a figurát. :)

Egy köztes megoldás, ha tudod a keresztnevét, akkor "Szia Xy bácsi!" Ezt én letegeződő barátnő-nagypapánál alkalmaztam sikerrel. :)

2013. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!