Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok a kézfogásról?...

Mit gondoltok a kézfogásról? Valóban kellemetlen egy fiúnak lánnyal kezet fognia?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok,főkét fiúk járnak ide(évfolyamonként csak 3-4 lány. Ők minden reggel az osztály minden fiú tagjával kezet fognak (ez a suliban már úgymond szokás lett :D). Na már most múltkor egy barátomnak (pont nem osztálytársam) nyújtottam a kezem (mint lány) és teljesen meg volt lepődve. Aztán mondta, hogy ő a lányokkal csak pacsizni szokott (az összes barátom abban a suliban csak pacsizni szokott a lányokkal, de szerintem ez olyan "kiskutyás" vagy nem is tudom).

Ti mit gondoltok erről? Fiúk kézfogás, lányok pacsi? Számotokra kellemetlen lenne egy lánnyal kezet fogni?

(Tudom, hogy gagyi kérdés, és van nagyobb bajom is mint ilyenekkel foglalkozni, csak egyszerűen nem értem ezeket a srácokat. Engem mindig kihagynak a kezelésből, de az osztály többi tagját bezzeg így köszöntik. Meg milyen már ez a pacsi... :D:D)


2011. nov. 23. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

> Számotokra kellemetlen lenne egy lánnyal kezet fogni?

Nem.

2011. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálam is dettó ugyan ez a helyzet, én is ilyen suliba járok, nálunk is a fiúk között a kézfogás a szokás. Eleinte engem is zavart, hogy úgymond kihagynak, de aztán rájöttem, hogy így jobb. Amúgy is elég finnyás vagyok arra, hogy mások ne érjenek hozzám. Az még jobban zavart, amikor az elején kb a fél osztály jött volna a 3 puszijával. A hideg ki tud rázni tőle. Na mind1.

Amúgy ha szeretnéd, akkor csak nyújtsd te is a kezed, mint a többiek, és kész. Az elején lehet, hogy furán fognak nézni, de aztán meg fogják szokni.

2011. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy melyik suliba jársz?
2011. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Az a három puszi az engem is nagyon irritál (volt egy barátnőm, mindig így köszöntött :D), épp annyira mint ez a pacsizás. Majd holnap én is nyújtom a kezemet, hátha nem röhögnek körbe :) De mit csináljak ha kiröhögnek :( ? Amúgy szentesre járok egy közép iskolába :)
2011. nov. 24. 16:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha azt mondanád, szia, és nem erőltetnéd a fizikai kontaktust? Vagy ha igen, akkor puszi. Kettő. Az tökjó szerintem, és sosem megy ki a divatból. Amúgy nálunk anno az egypuszis üdvözlés volt szokás. mindig jobb oldali arcra adtuk, és mindenki csak egyet kapott.
2011. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál :)

Hát az a probléma, hogy ők mind fiúk :D És ez a puszis dolog nekem már túl sok lenne :) Azért szeretnék velük kezet fogni mert ez olyan "szokás" lett az iskolában minden évfolyamban, és én sem akarok kimaradni :)

2011. nov. 25. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekik meg talán épp az a "sok" hogy nővel kezet kell fogniuk. Ha meg ilyen szokássá vált, hát beszéld meg velük. Ennél mi sem egyszerűbb. De ha valaki nem akarja, ne vedd sértésnek.
2011. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Lányokat nem illik kézfogással köszönteni. Egy esetleges alku illetve megegyezés esetén a lány/nő nyújthat kezet, amit a férfi fogadhat. Fordított esetben ( ha a férfi nyújt kezet a nőnek), mintegy lekur vázta.

Érthető módon az osztálytársaidnak is szokatlan lenne a dolog, mert máshol nem találkoznak vele. Értem én, hogy egyenjogúság, meg minden... De ezzel őket hozod kellemetlen helyzetbe. Fordított helyzetben nem tudom, te mit szólnál, ha a fiúk puszival köszöntenék egymást. Gondolom ízléstelen homárságnak tartanád...

2011. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Csak muvelodeskepp, sok nyugat es eszak-europai orszagban eltem mar, jelenleg is ott. Itt a legnagyobb tiszteletlenseg nem kezet nyujtani a noknek, puszi nincs, meg baratnokkel se. Magyarorszagon viszont nekem se nyujtottak soha kezet, de en, mivel magam egyenrangu felkent tekintettem, volt, hogy kezet nyujtottam.
2011. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. nov. 26. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!