Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet e levonni konzekvenciát...

Lehet e levonni konzekvenciát abból, ha valaki a nekem írt levélben a rám vonatkozó "te" szót nem nyagy T-vel írja?

Figyelt kérdés

Társkeresésből kifolyólag levelezek néhány Nővel,és sajnos a fent leírtakat veszem észre.Én ebből a szempontból nagyon kritikus vagyok,és ha valaki nem illeti meg a másik ember személye felé irányuló szavakat nagybetűs kezdéssel,akkor már sok jóra nem tudok gondolni...

Értem ez alatt,az illető kifinomulatlanságát,és ebből kifolyólag a szokásait,igényeit már el is tudom képzelni.

Baj,hogy így látom,más is van így ezzel?

(43F vagyok,szakmunkás végzettséggel,és vasúti forgóvázakat javítok.)



2013. ápr. 17. 16:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem szokás a személyes névmásokat nagybetűvel kezdeni. A nő is kisbetű.
2013. ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Igen, le lehet vonni azt a konzekvenciát, hogy téged normális nő nem viselne el.
2013. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Arra lehet következtetni, hogy a nő járt iskolába és ott figyelt, te pedig nem. Azt hiszem a magyar nyelvtan szabályai szerint mindent helyesen írtam. Te is?
2013. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem lehet konzekvenciát levonni! Szerinted "nyagy T-vel kellene írni a te személyedet? Az:én,te,ő,mi,ti,ők:ugye személyes névmásoknak hívjuk és nem tulajdonneveknek. Az utóbbi levélírási forma valóban kiemeli a másik ember személyét érintő megszólítást,de szerintem nem kellene.A helyesírási szabályzattól eltérhetünk akkor,ha arra a valamire akarjuk irányítani a figyelmet! Elgondoltad,téged ismeretlenül is megillet?
2013. ápr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Régen tényleg volt egy ilyen szokás, hogy nagybetűvel kellett írni a "Te"-t, ha nagyon udvariasak akartunk lenni. De ma már nem divat, és semmiképp sem várnám el!
2013. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
a Te régen sem volt szokásban, legfeljebb az Ön
2013. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%
Azt a konzekvenciát vonom le ebből, hogy nem csoda, hogy ennyi idősen még keresed a társad.
2013. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

ja, és a kérdésed megfogalmazása - tehát a stílusod - nem vonzó egy nő számára ... többnek akarod mutatni magad, mint ami vagy, és úgy gondolod ez az affektálós stílus az értelmiség közé emel ... hát nem!


és bocs, hogy ezt így leírtam, de neked teszek jót, ha ezen esetleg elgondolkodsz

2013. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Te a hangya tökén is pattanást keresel?
2013. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ok,köszi a válaszokat,legalább tudom,hogy akkor ez egy f@szság :)
2013. ápr. 17. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!