Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy álláskeresé...

Miért van az, hogy álláskereséskor a HR-es, a személyes interjú alatt totálisan pozitívan nyilatkozik, aztán nem jelentkezik még megkeresésre sem!?

Figyelt kérdés
pl: állásinterjú egy cégnél, a HRes majd kiugrik a bőréből, amikor a szakmai tapasztalatról van szó, biztosítja a jelöltet, hogy pár napon belül jelentkezni fognak, és a jelölt úgy érzi, hogy nagyon jól sikerült az interjú és van esély a 2. körre. Erre eltelik 1 hét, 2 hét, ekkor ír a HR-esnek, hogy legyen kedves visszajelezni a jelentkezés státuszáról (mert azért az álláskereső is ember valahol és több ügy lehet folyamatban) és a HRes még erre az emailre sem válaszol! Nem hiszem, hogy csak szimplán bunkóság lenne, de nem értem, hogy mi a céljuk vele?
2013. ápr. 26. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod, nálam többször is előfordult már, hogy 3-4 hónapon után jeleztek vissza! Ilyenkor azért megkérdeztem hogy ugyan miért most? A reakció pedig az volt, hogy hosszadalmas a kiválasztás folyamata mert sok a jelentkező és a legjobbat akarják megtalálni.
2013. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*jav: 3-4 hónap után...
2013. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az oké, de akkor miért mondja azt kedden, hogy péntekig jeleznek vissza? És akkor 2 hét után se semmi....
2013. ápr. 26. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Én biztosan felhívtam volna. Nincs telefonszámod tőle vagy a cégtől?
2013. ápr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
de van. Hát még 1 hetet adok neki, aztán hívom... nem szeretek nyomulni, attól függetlenül, hogy alapdolognak tartom, hogy jelezzenek vissza ha már volt személyes interjú is.
2013. ápr. 26. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy visszajelezzenek, hogy bocsánat, nem vagy alkalmas.
2013. ápr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy közben az igazgató úr egyik rokonát vették fel,onnantól kezdve,meg arra sem emlékszenek,hogy ott jártál.
2013. ápr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!