Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a különbség és a közös egy...

Mi a különbség és a közös egy angol vagy egy magyar munkahely között? Milyen a morál?

Figyelt kérdés

Ugye Magyarországon elég szar a munkamorál.A munkatársak szemetek és áskálódóak, a munka meg néha nagyon kemény!Kérdés hogy Angliában is ez van?Mi az ami az egyikben pozitív a másikban negatív?És fordítva!


Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 1. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet általánosságban kijelenteni hogy "it ilyen szar, ott meg ilyen jó".

Én már egy ideje kint élek Londonban és itt is vannak (nem kevesen) akik pl egy arab vagy zsidó kávézóban/pékségben, magyar shop-ban, vagy akármilyen autómosóban gályáznak a minimálbérnél jóval kevesebbért, Európától igen csak távol álló körülmények között.

Meg van aki légkondis Google irodában lógatja a lábát és rommá keresi magát.

Hogy a munka kemény otthon? :) Én viszonylag megbecsült alkalmazott vagyok, egy részlegnek a vezetője és otthon is ugyanezt csináltam. Akkor azt hittem az kemény és hajtós ami otthon van, az is volt néha. Na itt az a "néha" van minden nap. Nálunk is vannak feszültségek, meg áskálódások, de ha itt ha ez a munkára is hatással van akkor 2 nap múlva kereshetsz mást, mert megmutatják merre van az ajtó. Itt az első a professzionalizmus és ehhez meg is adnak minden körülményt, ha viszont valakinek a másik fúrása előrébb való mint csapatban dolgozni akkor nem fognak könyörögni, van másik 10 a helyére.

Általában ahol a management érti a dolgát ott rendben mennek a dolgok és jók a körülmények, ahol viszont rabszolgatartó módszerekkel dolgoztatnak és nem tartják be az előírásokat ott még rosszabb a helyzet mint egy otthoni mekiben vagy tescoban.

2013. máj. 1. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.Ment a plusz. :)

Sajnos nem tudom ott milyen.Egy ismerősöm dolgozik Angliában, vidéken, a Morrisons raktárában, mint targoncás.

Ő azt mondta, hogy amíg itthon 140 raklapot kellett lecsomagolnia feszített tempóban, túlórázva.Ott meg jó ha 40 raklap lemegy egy nap 8 órában, és nem szakad meg.Ebből kiindulva kérdeztem meg, mert kíváncsi voltam, kinek milyen tapasztalatai vannak.

Persze Magyarországon is vannak jobb helyek, csak nem könnyű, vagy lehetetlen bejutni kapcsolatok nélkül.Viszont itthon a minimálbér az édeskevés, ráadásul ha nem a mocskos, bűzös, undorító Pesten vagy, szinte nem is kapsz munkát máshol.Szóval, nem sok kedvem van nekem sem külföldre szakadni, de az itteni munkamorálból és helyzetből már nagyon elegem van.

Nem hiszem azt sem hogy ott kint majd tejfölből lesz a kerítés és minden fenékig kolbász.Csak már rohadtul nem stabil itt sem semmi, pláne hogy itt is csak rabszolga lehetek.Akkor meg már szinte mindegy hol vagyok, úgy gondolom. :)

2013. máj. 1. 13:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát abból hogy az ismerősöd otthon kevesebb raklapot csomagolt 1 nap mint angliában azért messzemenő következtetéseket ne vonj le. Ez nem jelenti hogy itt unblok k minden cégnél kevesebbet kell dolgozni.

Egy cégnél pedig mindig olyan a morál és a társaság amilyenre mi alkalmazottak alakítjuk, azaz én még soha sem láttam olyan céget akik a szerződésben meghatározzák hogy márpedig itt leszegett fejjel, siránkozva kell dolgozni.

2013. máj. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De érdekes mód, itthon nem kell leszegett fejjel dolgozni.De siránkozni annál inkább szeretnek az emberek.Hosszú távon az ember idegeire megy a sok panaszkodó, lehúzó ember.Már-már te is úgy érzed, hogy ugyanolyan elcseszett az életed, mint azé aki ezt rád próbálja erőltetni.Nagy lélekjelenlét kell néha az ilyet elviselni, nem felvenni.Talán az lenne a legjobb ha mindenki csak a dolgát végezné és nem pofázna feleslegesen, tömve mások fejét haszontalan marhaságokkal!!

Én erre gondoltam.Az hogy sokat vagy keményen kell dolgozni, nem is baj.Mert az idő is jobban telik.Viszont arra kíváncsi lennék, hogy ott is ennyire pesszimisták az emberek mint M.o.-n?

2013. máj. 1. 15:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, ilyen szempontból ég és föld a különbség. Itt sokkal figyelmesebbek, nyugodtabbak és boldogabbak az emberek mint otthon a nagy átlag.

Egyébként ez jellemző egész Nyugat-Európára, nem csak UK-re.

Itt ha dolgozol abból már ki lehet jönni, legyen az akár minimálbéres munka is. Nem kell a csekkeket tologatni és a küszöböt rágni hó végén. Ez otthon rányomja a bélyeget rengeteg ember hangulatára sajnos.

2013. máj. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos, kedves Digo.Ez az amit én keresek, nyugalmat.Mert ha az ember nyugodt környezetben dolgozik, más a felfogása is.

Lehet ritka ezt hallani valakitől, de én valóban szeretek dolgozni,De itthon már szinte úgy érzem nincs olyan hely ahol dolgozni tudnék.Ha dolgozok is, nagyon nehéz kibírni, mert állandóan mennek a pletykák, lehúzások, a rosszindulat.Mindenki sz*rik a másikra, nem segítik egymást a munkában, sem máshogy.Sőt azt keresik hol lehet alátenni a másiknak, aztán jót nevetnek az emberen ha felhúzza magát.EZ NEM VICCES!Egy munkahely igenis legyen munkahely.Remélem megtaláljuk a számításainkat kint.Szeretnék nyugodtabb életet élni. :)

Köszönöm a válaszokat, jól esik az optimizmusod és a reális rálátásod! :)

2013. máj. 1. 19:28
 7/8 anonim válasza:
Én, hálistennek, azon kevés munkahelyek egyikén dolgozom, ahol mindenki nagyon kedves, és nyoma sincs az áskálódásnak, és szeretek bejárni dolgozni. Mindez itthon van.
2013. máj. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy van ilyen.De sajnos ritka.Ha találnék ilyet, elgondolkoznék rajta hogy maradjak-e vagy sem.De a tapasztalataim nagyon rosszak.Már nem tudok nyugodtan élni ilyen közösségben.

Örülök, és la a kalappal az előtt, aki ezt ép ésszel és higgadtan elviseli.Nagyon irigylem érte.Nekem nincs ilyen türelmem a sok nyavajgó, rosszindulatú, áskálódóhoz.Persze gondolom kint is lesz pár.De a mi népünk az egyik legpesszimistább nép.Itt semminek nem örülhetsz, mert rögtön leszúrják a jókedvedet valami maró megjegyzéssel, nehogy legyenek boldog perceid is akár. :(

Szánalmas.

de fel a fejjel, annyi jó dolog van még az életben amit átélhetünk.

Öröm volt olvasni a soraitokat.Bárcsak a környezetemben is ilyen emberek élnének mint ti. :)

Szép napot, hosszú, hasznos életet! :)

2013. máj. 1. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!