Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti szoktatok "Viszontlátásra!...

Ti szoktatok "Viszontlátásra! "-val elköszönni az orvostól? Ha nem, hogyan máshogy köszöntök?

Figyelt kérdés
Belegondolva a szó jelentésébe... nem akarom az orvosomat viszont látni, különösen a fogorvosomat, hiszen ha viszont látom az általában azt jelenti, hogy valami baj van.

2013. máj. 1. 10:31
 1/5 Shai-Hulud ***** válasza:

Ez egy köszönési forma, ne a jelentését nézd.

Hiszen akit utálsz, annak is "jónapot"-tal köszönsz, pedig sok mindent kívánsz neki, csak éppen jó napot nem. :-)

Ha valakitől elköszönsz, illik a "viszontlátásra" formulát használni.

Ennyi, nem kell ebbe mélyebb filozófiai tartalmat belemagyarázni.

2013. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hàt én az orvost nem làtom szivesen,ugyhogy nem köszönök neki

viszont làtàssal,elköszönök ùgy hogy tovàbbi szép napot oszt kész ;)

2013. máj. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alaque ***** válasza:
Én mindenhol üdvvel köszönök és "szép napot"-tal köszönök el. Persze ez napszaknak megfelelően változhat.
2013. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig viszontlátásrával köszönök el, azért, mert nálam ez berögzült köszönési mód, és bele sem gondolok az eredeti jelebtésébe, hanem csak azt nézem, hogy ez egy udvarias elköszönési mód :D. Gondolom, az orvos sem fogja szó szerint venni :).
2013. máj. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bensdorp válasza:
A "Viszontlátásra!" a legillendőbb formula, bárkitől köszönsz is el. Ha mégis rosszul érzed magad a szóelemzés miatt, szerintem ez a második legtiszteletteljesebb köszönési mód: "Minden jót!".
2013. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!