Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan lehetnék párizsi úrihölgy?

Hogyan lehetnék párizsi úrihölgy?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim és édesanyám francia arisztokrata körökből származnak. Anyám viszont lelépett egy magyar férfivel és velem Párizsból, mikor még csecsemő voltam. Azóta nem beszél a nagyszüleimmel, csak én tartom velük a kapcsolatot e-mailben és telefonon. Még találkozni sem találkozhattam velük már több éve, mert anyám gyűlöli azt az életvitelt.


Engem is szabadosan nevelt fel, világpolgárt akart belőlem faragni. Elvárja tőlem, hogy lázadjak az osztálytársadalom és a csillogás ellen, ne vegyek részt a politikában, és úgy éljek, ahogyan ő. Én viszont meg szeretnék maradni annak az úrihölgynek, amilyen valószínűleg a nagymamám.


Hogyan tehetném? Vannak erre egyaránt szabályok? Létezik olyan illemkönyv, ami erre vonatkozik? Mi a protokollja?



2013. máj. 8. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben születni kell vagy ott élni és benne lenni. Nem hiszem, hogy könyvből vagy interneten meglehet tanulni. Egy japán se fog megtanulni egy könyvből disznót vágni (nem azért mondom példának, mert én disznókat vágok:)). Nekem ez a véleményem. Akkor leszel párizsi úrihölgy, ha kint tapasztalod meg.
2013. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Magadtól nem fog menni, megtanulni szerintem nem lehet. Beszéld meg a nagyszüleiddel, ők biztos tudják ezeket az 'illemdolgokat' :))
2013. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Olvasd el Görög Ibolya protokollszakértő könyveit.
2013. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan illemkönyv, amiből megtanulhatnád az arisztokrata viselkedést. Azt már kicsi gyerekkortól kell tanulni. De ahhoz, hogy azt az életvitelt folytasd, amit a nagymamád, megfelelő anyagiak is szükségesek.

Ha ott élnél velük egy ideig, alighanem igazat adnál az anyukádnak.

2013. máj. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, ha valaki arisztokrata családba születik. Az meg egy másik, ha valaki valóban nemes, úrihölgy.


Nem valószínű, hogy bírnád azt a rendkívül szabályozott életvitelt (gondolok itt a különféle megszólításokra például, ugyanis nem tegezhetsz le akárkit), mivel nem abban nőttél fel, nem vált a részeddé.

2013. máj. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Franciaországban egy ideje már nincs arisztokrácia, ergo nem lehetsz az.
2013. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves 22:31-es, sajnos tévedsz. Még mindig élnek (bizonyítékom van rá), és elkülönülnek a többi társadalmi rétegtől. Sok hozzájuk hasonló család van, akik fenntartották a nevüket és a vérvonalat évszázadokon keresztül. Édesanyám a "fekete bárány", bár rajta is érezni, csak ő próbálja leplezni.
2013. máj. 8. 22:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Most durva leszek; de tudod, ez olyan dolog, hogyha érdekelted volna nagyanyádékat, kineveltek volna, és most nem merült volna fel a kérdés. Mivel anyukád rangon alul házasodott (ha egyáltalán házasodott), ezért te is elvesztetted a címedet.


Az arisztokraták nagyon nézik ám, hogy ki kivel jön össze, és ha nem tetszik nekik az eredmény, simán bannolnak az életükből. Szomorú dolog ez.

2013. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd a kapcsolatot a nagyszüleiddel továbbra is. Amúgy nem hiszem, hogy a 21. században olyan nagy eltérés lenne köztük meg a 'társadalom többi rétege' között. Gazdagok, ennyi. Meg mondjuk a gazdagságukhoz hozzátartozik, hogy nem viselkednek kőbunkón.
2013. máj. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A családnév és a többi oké, hogy megvan.

Viszont tekintve, hogy Franciaország köztársaság, semmiféle előjogot nem élveznek. Leszámítva persze a pénz biztosította előnyöket, de ahhoz meg nem feltétlenül kell arisztokratának születni.

2013. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!