Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan döntitek el, hogy...

Hogyan döntitek el, hogy nektek mi a megszokott (mainstream) és miben vagytok újítók?

Figyelt kérdés

Inkább filozófiai, elméleti síkon értendő a kérdésem, de a könnyebb érthetőség miatt vázolom a dolgot azért.

A hétköznapok során sok helyzettel találkozik az ember, sokszor kell dönteni is. A napokban láttam az utcán pár kisgyermeket akik hallássérültek voltak és egyből az jutott eszembe, hogy ha tehetném akkor támogatnám őket, mert én is hallássérült vagyok, ezért "szimpatizálok" velük. Azonban egyből eszembe jutott az is, hogy ha ezt tenném, akkor csak úsznék az árral, mert nagyon sok tehetős és ismert ember azokon segít, akik hasonló körülmények között élnek vagy hasonló fogyatékossággal élnek mint ahogy ők éltek/rendelkeznek.


Nem vagyok az a tipikus nyájjal bégető fajta, sok szokást sem tartok értelmesnek vagy fontosnak (pl. esküvő, köszönés), persze ezt nem mondom ki vagy árulom el legtöbbször. Számomra az egyediség is nagyon fontos, ez gondolom a szemléletem miatt van így.



2013. máj. 22. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ez alapján döntök. Pusztán attól, hogy valami megszokott, nem lesz valami sem jó, sem rossz - ahogyan pusztán attól sem, hogy új vagy eredeti.

A fogyatékkal élőket támogatni helyes, tehát függetlenül attól, hogy sokan mások is teszik ezt, én is teszem. Zöldre festeni a hajam és 30 piercinget csináltatni egyedi, mégsem jó, tehát nem teszem. (Szélsőséges példa, de most ez jutott az eszembe, azért remélem, érthető, hogy hogyan értem.)

2013. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze, érthető, kb. ilyen jellegű kommentekre vártam. Habár nem sok érkezett eddig. :D
2013. máj. 23. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Mainstream amit mindenhol látok, a tv-ben, a klipekben, a boltokban, a reklámokban, az embereken. Újító lehetnék, de nem tehetem. Mert aki nem mainstream, az kiközösítik vagy őrültnek bélyegzik.
2016. febr. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!