Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Érdemes egyáltalán forszírozni...

Érdemes egyáltalán forszírozni ezt a kapcsolatot? (felnőtt barátsággal kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátnőm, akivel kb. 20 éves korunkig sülve-főve együtt voltunk, gyakorlatilag együtt nőttünk fel. Aztán apránként valahogy elsodródtunk egymástól. Ez rendben is van, hiszen jött az egyetem, én családot alapítottam, stb. (Ő meg azt hiszem, Jehova Tanúja lett, de ebben nem vagyok biztos.)

Én azonban úgy gondolom, hogy egy ilyen régi és ilyen mély barátság nem TUD megszakadni. Hiába sodort el minket egymástól az élet, egy csomó szép közös emlékünk van, és ő akkor is a gyerekkori legjobb barátnőm.

Az utóbbi években azonban olyan, mintha ez egyoldalú lenne. Én évente egyszer-kétszer felhívom, megbeszélünk egy találkát. A találkozók alkalmával én beszélek, mesélek magamról, ő pedig hallgat és bólogat, és ha néha megkérdezem, hogy "és veled mi van?" a válasz kb. az, hogy "á, semmi különös".

Szóval egyre egyoldalúbbnak érzem a dolgot. És az utóbbi években mindig én keresem őt.

Szerintetek érdemes ezt így forszírozni? Mert én ugyanúgy kedvelem őt, mint sok éve, és továbbra is a legjobb barátnőmnek tartom. De nem vagyok benne biztos, hogy ez az érzés kölcsönös.

Hívogassam őt továbbra is évente egyszer, vagy fölösleges erőltetni?



2013. máj. 23. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a legjobb barátnődnek tartod, akkor mondd el neki ezeket a dolgokat és kérdezd meg, mit gondol róla.
2013. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia


Én is elmondanám neki a helyedben azt ,hogy nem érzed már részéről az érdeklődést a kapcsolatotok iránt. Erre biztos fog válaszolni valamit.

Én úgy hiszem ,hogy a barátnődnek nincs olyan izgalmas élete mint neked mert neked ugye ott a család amivel folyton történik valami. Sajnos amikor a régi legjobb barátommal 5év után találkoztam nekem sem volt túl sok mondanivalóm. Biztos ,hogy azt hiszi amit te pedig én még a mai napig úgy érzek ,de egyszerűen teljesen más területére keveredtünk az életnek így nagyon nincsen közös témánk. Szívesen segítettem neki amikor megkért ,de már nem vagyunk azok a gyerekek akik biciklivel egy fűcsomót végighúztak a közeli falu poros földútján és nevettek a fuldokló gyalogosokon..


A mai napig szívesen találkoznék vele és egész nap vele lennék ,de beszélgetni nem biztos ,hogy tudnék. Ugyanakkor ,ha megkérne segítenék akármit.

2013. máj. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Mivel így is évente egyszer találkozunk, nem akarom "lerohanni" őt a kapcsolatunk tökéletlen voltával kapcsolatos észrevételeimmel. Ha gyakrabban találkoznánk, ezt tenném, de így nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet lenne.

Szerintem az teljesen oké, hogy évente egyszer elbeszélgetünk a régi szép időkről, meg arról, hogy kivel mi van, de magamat hallgatni nem túl izgalmas...

Valami programot is javasolhatnátok ezekre az éves találkákra, hogy ne abból álljon, hogy magamnak szónokolok. Valami olyan program kéne, ami jó beszélgetésindító, vagy szünetkitöltő. Strand, vagy ilyesmi. Más ötlet a strandon kívül?

2013. máj. 23. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!