Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szülők miért hordják a...

A szülők miért hordják a neveletlen kisgyerekeiket Vígszínházba felnőtt előadásra?

Figyelt kérdés
egy időben jártam színházba,akkor is tapsztaltam azt,hogy szülők a viselkedni nem tudó gyerkeiket is vitték magukkal,akik előadás alatt visítoztak,az utolsó sor mögött futkostak,most ismét voltam,és ugynanezt tapsztatltam,Egy alig 3 éves gyereknek fél 10-kor már nem a Vígszínházban lenne a helye
2012. dec. 21. 14:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
bocsánat,kisgyerekeiket
2012. dec. 21. 14:52
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Biztos nem tudják kire hagyni, de attól még szeretnének elmenni.
2012. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Valamikor el kell kezdeni. Rájuk sem szólnak? Én miért nem találkozom ilyenekkel?
2012. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

nem szólnak rájuk...

elég gyakori eset pedig,nemcsak Vígszínházban

2012. dec. 21. 15:04
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én ritkán járok színházba, de pont láttam egy családot. Ott a 3 éves, kis öltönyben lévő fiú végigülte vagy állta a páholyukban az előadást, volt, hogy a darab helyett azt néztem, hogy tud ennyire figyelni egy felnőtt műre, és mennyire komoly. A szülőknek egyszer sem kellett rászólni. Én ilyennel találkoztam, szerencsére a másik véglet elkerült.
2012. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteget járok színházba/moziba, és sajnos mindkét helyen gyakori jelenség ez!

Én sem értem, hogy miért viszik olyan előadásra a gyerekeiket, ami nem köti le őket. Mindenkinek megkeserítik ezzel a szórakozását.


Szerencsére, azért nem minden alkalommal van így, meg - ahogy előttem is írják - vannak kellemes ellenpéldák is.

2012. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert mára teljesen kiveszett a másokra való figyelés, a másik tiszteletben tartása. Szabad emberek vagyunk,jogunk van mindenhez. Ki a fenét érdekli, hogy az a színész szeretne zavartalan körülmények között művészi értéket létrehozni, az a jegyet megvásárló néző csak a művészetre szeretne figyelni? A fő, hogy mindenki azt tehessen, amit ő jónak lát, vagy ami neki tetszik.Kinek mi köze hozzá? A diplomaosztókon, esküvőkön is olyan ricsaj szokott lenni, mint egy bölcsődében. Régen be sem engedték ilyen helyekre a kisgyerekeket, de nem is nagyon kellett rendszabályozni. Az emberek tudták, hogy mit illik, és mit nem. Ma az az elv járja, hogy senki ne pofázzon abba bele, hogy én mit csinálok. Ez elvileg nagyszerű dolog, és lassan ki is vész az illem az emberi viselkedésből.Minden olyan hétköznapivá silányul.

Max. akinek nem tetszik, nem megy színházba. Mint ahogy én sem megyek azóta moziba, mióta úgy kellett végignéznem egy filmet, hogy egy tahó a 2 óra alatt végig a székem támlájára rakta a büdös bakancsos lábát. Szólhattam volna, de az ilyennek miért? Megértett volna belőle valamit, hogy mi az, hogy illetlenség? Szabad ember.

2012. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
kifezetem a 3 ezer foritnos jegyet,ezért cserébe szórakozást várok el és nem bölcsődét a hátam mögött
2012. dec. 21. 15:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

engem is bosszant minden olyan helyen a kisgyerekek jelenléte, ahová ők nem valók.

meg lehet sértődni, de ez van. a szüleiket is zavarná, ha egy gyerekkoncerten egy csapat bakancsos rokker dülöngélne részegen.


ha van pénzük a színházjegyre, akkor legyen bébicsőszre is. az a pár óra nem egy valag pénz, és amennyi munkanélküli van, tuti elvállalná valaki.

2012. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%

7-eske

teljesen egyettértek veled!!

2012. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!