Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A szomszédunk lopja a virágain...

A szomszédunk lopja a virágainkat. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

A virágok ládában a függőfolyosó korlátján vannak, 6-ból hármat lenyúlt, de nem kaptuk rajta - viszont egy sorstársunk (szintén a házból) igen. Már tavaly is lopott, és valószínűleg fog is még, pedig 150 Ft-os kis tövekről van szó (gyökerestül vitte el). Valószínű eladja a közeli forgalmas téren, szokott ott árulni ezt-azt. Önkormányzati lakásról van szó, az ott lakó pár, úgy tűnik a beszélgetésekből, nem teljesen érti a magántulajdon fogalmát. Mikor a másik "áldozat" szóba hozta a nő előtt (az ő növényét a nő kitette a lakása elé!), gyenge mesét adott elő. Úgy képzeli, h amit más a közterületre (udvarra) ültetett, abból ő is vihet.. és úgy látszik, ez a balkonládákra is igaz:(

Szóljak be nekik? Írjak ki valamit? Szóljak a közös képvinek? (Kiröhögne..)

Rossz érzés, h így visszaélnek az ember szépítő szándékával, nem is beszélve a virágokra fordított energiáról.



2013. máj. 29. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Írsz egy lapra egy aranyos kis üzenetet, ezzel a szöveggel:

"Kedves Ismeretlen, aki a ellopta a virágaimat! Remélem anyád sírjára vitted a temetőbe! Akinek nem inge, ne vegye magára. De akinek INGE... az öltözzön már fel végre! Aláírás"

2013. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fenyegesd meg, hogy feljelented! Többet nem igazán tudsz csinálni. Vagy költözés. Na jó, azért még egy viráglopás után még nem kell költözni, de meg is bosszulhatod, pl.: eltaposod te is a virágjait, habár, ezt nem javaslom.
2013. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját példámat, és rajtad múlik, hogy hasonlóan jársz-e el, vagy nem.

A mamámnak a sírjáról lopták folyamatosan a vágott virágot és a cserepeset is.

Mivel nem lehetett rajtakapni az illetőt, és a rendőrség természetesen nem intézkedik ilyen "pitiáner" ügyekben, így én vettem kézbe az ügyet. Mert valahol azért mégis idegesítő hogy valaki ennyire ne tisztelje a halottakat.

Szóval vettem egy nagyon szép csokrot, és azon a részen, ahol egy ember megfogná a virágot és kiemelné a vázából átszurkáltam egy csomó tűvel. A cserepes virág oldalát pedig bekentem ragasztóval. Amikor legközelebb mentem, igaz, hogy a sír mellett találtam meg a virágot de azóta hozzá nem nyúlt senki.

Javaslok Neked is valami hasonlót.

2013. máj. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még nem tudom, mit teszek, de talán kiírás és/vagy az utóbbihoz hasonló módszer lesz a vége! Személyesen talán nem támadunk, mert ugye nincs bizonyíték, simán tagadhatnak, és az már nyílt konfliktus, amit velük jobb elkerülni..:( :( :(
2013. máj. 30. 21:35
 5/5 anonim válasza:
Húsevő virágokat szerezz be. :D
2013. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!