Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "Viszlát! " és a "Jó napot!...

A "Viszlát! " és a "Jó napot! " köszönés magázásnak vagy tegezésnek minősül?

Figyelt kérdés
Szerintem ezek a köszönések a hosszabb változatuknak ("Jó napot kívánok!" és "Viszont látásra!") a rövidebb variációjuk. Van aki azt mondja hogy ne tegezzem és én úgy gondoltam hogy eszem ágában sem lenne tegezni és csak jóval később jöttem rá, hogy ő erre a köszönési formára azt hitte hogy letegezem. Szerintetek?

2013. máj. 29. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból magázódás, de tegeződésnél is előfordul.
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A viszlát és Jó napot illetlenség. Akkor is, ha ma már eléggé elfogadott a közelebbi ismerősök között. Ezért hihette az illető, hogy tegezed. De ez még nem tegezés.

Általában akiket tegezünk annak nem így köszönünk.

2013. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Jó napot-al és viszlát-al ha emberbe veszed az embert, akkor nem köszönsz.


Jó napot kívánok, viszont látásra.

2013. máj. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szoktam ezt a kettőt használni, amíg nem igazán tudom, magázódjak vagy tegeződjek; nálam ez olyan kettő közötti szó. Nem tudom, miért lenne illetlenség, én sem sértődök meg, ha így köszönnek el tőlem.
2013. máj. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Hát szerintem ez olyan, mint a nyelvjárás, meg a népszokások megyénként változik, ki hogy, miként mit csinál.


Nem azt mondom, hogy ezentúl köszönj így, ahogy jól esik úgy köszönsz, csak fennáll annak a veszélye, hogy valakiben ellenszenvet váltasz ki.

Például egyik multinál meghallgatáson ha úgy ment be az ürge, hogy Jó napot/reggelt, már alapból -10-ről kezdte, nem pedig 0-ról.


Vannak ilyen emberek, akik rá szállnak ilyen apró dolgokra arra alapozva, hogy az apró dolgokhoz való hozzá állás írja el legjobban az embereket.


Van egy olyan középvezető ismerősöm aki ha azt mondtad a jelenlétében hogy , evvel avval, ez miatt, az miatt, egyik pillanatról a másikra rideg, ellenszenves lett azzal a személlyel szemben, aki elkövette ezt az általa vélt "hibát. Sőt ugyan ez az ismerősöm egyszer vezetett egy meghallgatást, és aki hol kérdésre -ba, -be határozóraggal válaszolt, vagy benyögött egy evvel, avvalt elküldte Isten hírével.


Vannak akik érzékenyek erre, én is nagyon érzékeny vagyok erre.


Aki nem tudja használni az egyelőre szavunkat és nem jött még rá arra, hogy egyenlőre az egyenletet rendezed, azzal én nem is nagyon barátkozom, mert aki ilyen alap dolgot nem tud, Jézusom...

2013. máj. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez érdekes, mert én is érzékeny vagyok a nyelvtani hibákra, csupán ezt nem tartottam sosem annak, de akkor erre is fogok figyelni ilyen hivatalos esetekben.

Én azt nem tudom felfogni, miért olyan nehéz megjegyezni, hogy a muszáj pontos jé. Röstellem, régen én is egyenlőre-ként írtam és mondtam ezt a szót, most már szerencsére nem követek el ilyesmit :) Igaz ami igaz, az ember legalább a saját nyelvét tudja rendesen beszélni.

2013. máj. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!