Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Másnak is szoktak mondani...

Másnak is szoktak mondani valamivel kezdődő alternatíva nélküli mondatokat amit aztán nem fejeznek be?

Figyelt kérdés

Pl húgomtól szoktam hallani h légyszi csinálsz valami kaját, leszedsz v mi filmet. Anyától h hozzá v mi kenyeret...

Na most előfordul h alternatíva híján nem egészen azt kapják amit kértek.

Na és akkor ki van leszúrva én. Olyan nehéz alternatívát adni h pontosan mi kéne ?

Marha idegesítő amúgy.

Néha azt érezem h érvényes atomrakéta indító kódokat könnyebb szerezni.



2013. máj. 30. 00:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem szokott előfordulni, szerencsére a családomban döntésképes emberek élnek. Tedd ezt: Ha megint megkérnek vmire, akkor KÉRDEZZ VISSZA és addig ne tágíts, amíg nem válaszol. Ha azt mondja "nem tudom", akkor te ajánlj fel 2 alternatívát (pl. rakott krumpli v. tökfőzelék), ha ezek utaán se tudja, vagy semmi sem tetszik neki, akkor elmehet a @#$%!*@, és ugráltasson mást. :)
2013. máj. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

az altrnatíva szót nem jól használod.

te inkább arra gondolsz, hogy adják meg pontosan.


az alternatíva pl egy megadott mellet egy másik válsztási lehetőséget is ad.


pl


hozzál 1 kg fehérkenyeret, VAGY 1,5 kg félbarnát.

2013. máj. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!