Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Figyelt kérdés
Én a mai napig nem koccintok sörrel, de kíváncsi vagyok más, hogy vélekedik erről a szokásunkról. A történetet tudom, szóval tudósok mellőzzék gondolatmenetüket, hogy lejárt a 150 év és stb. A véleményekre vagyok kíváncsi. Köszi.
2009. okt. 6. 17:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem olyasmi, ami lejárhat. Ahogy a háborús bűnök sem évülnek el.
2009. okt. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint emlegetik ugyan de kevesen is tesznek eszerint.
2009. okt. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem olyan, nem is azért mondtam, ez egy 20. századi találmány már, mármint a 150 éves határidő, szerintem butaság, amit megfogadunk, azt nem időhöz kötjük, hanem örökre, pl most leszokok a cigiről de 20 év múlva újra rágyújtok, nonszensz.
2009. okt. 6. 17:14
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a történet maga szerintem csak mítosz, de nem is ez a lényeg.

Én nem iszok ilyen formában sört, de ha innék, akkor se koccintanék vele.

2009. okt. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%

Én ma sem tudok koccintani vele, nem áll rá a kezem.

Szerintem ez már így is marad.

2009. okt. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele :)
2009. okt. 6. 17:37
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Miért, mit jelent a sörrel koccintás?:S
2009. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Annyi a rövidke történet, hogy az 1849. okt. 6-án történt dolgok miatt, nem koccintanak sörrel a magyarok, ezzel is elutasítva az osztrákokat. 1999-ben lejárt az úgymond 150 év, és sokan úgy tartották, hogy 150 év volt megszabva ennek a nem koccintásnak, és 99-es évvel le is járt. Nagyjából ennyi.
2009. okt. 6. 17:55
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Az anekdota szerint az aradi vértanúk kivégzése után a "hóhérok" sörrel koccintottak, hogy "milyen jó munkát végeztek".

Na ezért.

De szerintem pusztán csak azért, mert a németek (és az osztrákok sem) isznak bort. Legalábbis elég ritkán. Úgyhogy mindig sörrel koccintanak. Ha nem láttál még egy rakás részeg bajort a literes korsóikat összeverni, akkor nem láttál még semmit Németországból :)

Pusztán csak ezért. Plusz fricska volt az osztrákok orra alá a szabadságharc leverése utáni passzív ellenállás korában.


Tudom, hogy a kérdező külön kérte, hogy ne részletezzük, de ha már más kérdezte...

Kérlek ezért ne pontozzatok le

2009. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem, le csak fel, köszi a választ, vagy a történetet, de válasz tőled sem jött :)
2009. okt. 6. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!