Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Figyelt kérdés
Én a mai napig nem koccintok sörrel, de kíváncsi vagyok más, hogy vélekedik erről a szokásunkról. A történetet tudom, szóval tudósok mellőzzék gondolatmenetüket, hogy lejárt a 150 év és stb. A véleményekre vagyok kíváncsi. Köszi.
2009. okt. 6. 17:04
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi szoktunk, engem nem zavar. Részemről haszontalanságnak tartom, azok az idők már rég elmúltak, senki nem emlékezik az akkori ellentétekre. Úgyhogy mi a barátaimmal, ha sört iszunk, szoktunk koccintani.
2009. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

19:43-as vagyok.

Én írtam az első választ is. Ezért nem írtam a kérdésedre pontos választ. Mert már megtettem :)

Azért köszi, hogy nem pontoztatok le.

2009. okt. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Jah, akkor ezer bocsi :) Nem tudtam :P, akkor köszi:)
2009. okt. 7. 17:10
 14/28 anonim ***** válasza:
87%

IGEN, szoktunk. Az elesett hőseinket nem úgy kell megtisztelni, h nem koccintunk, hanem h, meghajtjuk a fejünket elöttük a tetteikért.

Osztrákkal vagy némettel egyébként ugyanúgy koccintanék, mondjuk franciával már nem.

2009. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vélekedek, hogy ezt a régi sérelmet el kell felejteni. Főként azért, mert ha nem bocsátunk meg, akkor arra várunk, hogy valaki kiengeszteljen, ahelyett, hogy valami pozitív előre mutató dologgal foglalkoznánk. Szerintem az ilyen "emlékezés" bénító. Itt élünk a jelenben, sokkal fontosabb problémákkal, kihívásokkal kellene megküzdenünk, pl. Oil-crash. Szerintem.
2009. okt. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsájtunk. De nem felejtünk. (Megint az első voltam :D )
2009. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Én nem várom, hogy kiengeszteljen valaki is emiatt. Ez megtörtént, és ennyi. De igazad van, van ennél sokkal fontosabb dolog. Nem állt szándékomba ezt a picurka dolgot előre helyezni. De magyarok vagyunk, ne felejtsünk el semmit se, még ilyen kis apróságokat se, ma ez, holnap meg a déli harangszó(kicsit túlzás volt, de a példa miatt csak).
2009. okt. 8. 17:38
 18/28 anonim ***** válasza:
80%

(Utolsó vagyok)

Én sem úgy értettem, hogy ezerrel toporzékolnék, hogy tessék bocsánatot kérni. Semmi bajom a németekkel. Sőt, kifejezetten kedvelem őket.

De attól még úgy gondolom, hogy az ilyeneket be kell tartani, és annak ellenére, hogy már "nem haragszunk", ennek elhagyása a megalázkodás jele lenne.

Ez olyan, mintha 2095-ban a zsidóknak azt mondanák, hogy most már lehet a horogkeresztet nyilvánosan viselni, elvégre már senki sem él, aki megélte a II. vh-t és különben is, miért nem bocsátanak meg. Ez nem erről szól.

Ha már valamit "megfogadtunk"/elkezdtünk, azt nem szívhatjuk csak úgy vissza.

2009. okt. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Az előremutatóbb dolgokkal való foglalatosságokat javasló vagyok. Lemaradt még, hogy 99 % ig biztos, hogy sose volt ilyen fogadalom, tehát ez nem történelmi tény, hanem egy szokás, legenda. Ezzel együtt gondolom, amit írtam.
2009. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ez is egy szép magyar hagyomány. Annak ellenére, hogy lejárt a 150 év, még nem muszáj sörrel koccintani. Tudjuk, miért van ez a szokás, és amikor erre gondolunk, akkor emlékezünk rájuk. Ez a lényege ennek a gesztusnak.
2009. okt. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!