Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Sörrel koccintás. IGEN vagy NEM?

Figyelt kérdés
Én a mai napig nem koccintok sörrel, de kíváncsi vagyok más, hogy vélekedik erről a szokásunkról. A történetet tudom, szóval tudósok mellőzzék gondolatmenetüket, hogy lejárt a 150 év és stb. A véleményekre vagyok kíváncsi. Köszi.
2009. okt. 6. 17:04
1 2 3
 21/28 Srapnel ***** válasza:
76%
Szerintem az összes ilyen szokás csak a bajnak van. Mert majd megkérdezi a gyerek, hogy miért nem koccintunk sörrel, te elmondod, aztán máris van jogalap az utálkozásra. Azért a holocaust és 1849 között van egy kis különbség. Háborúk mindig is voltak, és lesznek is, de olyan ipari mértékű, szisztematikus népirtás, mint amit a nácik csináltak, az azért más kategória. Egyébként miért nem emlékezünk meg a magyar történelem összes vesztes csatájára és vértanújára?
2009. okt. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem ez egy régi szokás, ami, ha úgymond le is járt, de illik még betartani. Én nem szoktam sörrel koccintani, baráti körben viszont láttam már egy elég 'érdekes' módját a sörrel való koccintásnak. Az üveget fönt-lent összeütik (nem tudom pontosan) majd egy "b*dmeg Haynau" felkiáltással leteszik.
2009. okt. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Itt a pont :)
2009. okt. 12. 21:09
 24/28 A kérdező kommentje:
Ott a pont :)
2009. okt. 12. 21:10
 25/28 A kérdező kommentje:
Mármint a 05:13nál
2009. okt. 12. 21:11
 26/28 A kérdező kommentje:

A holokamut ne keverjük ebbe bele kedves válaszoló, semmi köze ehhez, arra emlékezzen a zsidóság, ha van mire egyáltalán... na de ez meg már más kérdés.

És miért ne emlékeznék az összes többi vértanúra, csak azért mert nincs külön nap kijelölve nekik, ettől függetlenül még ott vannak. És ha bajnak vannak a szokások, akkor honlaptól ne legyen déli harangszó, busó járás, nem kellenek a himnuszok se, minek karácsony, szilveszter... csak szokások.

2009. okt. 12. 21:17
 27/28 anonim ***** válasza:
67%
igaz , nem isyok sort , de pl apukamek mindig koccintanak , es az olyan jo mikor a soros uvegek vege ugy osszeer .Most egy reklamot latok magam elott, abban is koccintanak.Ha majd fogok sorozni akkor en koccintok vele:)
2009. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
sörrel magyar ember nem koccint!!!!!!
2011. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!