Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez így illedelmes volt?

Ez így illedelmes volt?

Figyelt kérdés

Tegnap történt, találkoztam egy olyan húszas férfival, én 16 éves fiú vagyok.

Bemutatkoztam (neveket megváltoztattam): Bence vagyok.

Mire ő: Kovács Lajos.

Ilyenkor nekem ki kellene egészítenem, hogy Tóth Bence pl.?

Mert nem mondtam semmit, talán nem olyan nagy ügy, de érdekel így utólag :)


2009. okt. 7. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem nagy ügy!

Neki kellett volna inkább úgy válaszolni:

Lajos vagyok, Kovács Lajos...

2009. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Teljesen illedelmes volt. Előre mutatkoztál be, hogy "Bence vagyok". Ha például ez a valaki mondjuk 40 év feletti, vagy egy egyetem rektora, ott természetes, hogy "Tóth Bence vagyok" a bemutatkozás. De így "normális" körülmények között jól indítottál. Ő mondta a vezetéknevét is. Ilyenkor néha rá szoktak kérdezni (nem kíváncsiságból, hanem illemből), hogy "és az ön vezetékneve?" De nem tette.

2009. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Bemutatkozásnál általában a teljes nevet mondják, igy illik.
2009. okt. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én is szoktam úgy bemutatkozni, hogy csak a keresztnevem mondom, mivel elég problémás a vezetéknevem, ráadásul szinte biztos, hogy meg sem fogja jegyezni. Természetesen, ha nem baráti körben kell valakinek bemutatkozni, akkor teljes nevemen mutatkozom, itt legfeljebb visszakérdeznek vagy hatszor.

Szerintem nem volt probléma a bemutatkozásoddal. Engem nem zavarna ha így mutatkoznál be.

2009. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Illedelmes voltál!Nekem van egy jó sztorim ezzel kapcsolatban:Egy férfi nálunk dolgozott, mikor szüleim építkeztek, de ismertük munkán kívül is.Egyszer elhozta a fiát, odamentem, bemutatkoztam, mire ő, 'szia én meg a Béla fia vagyok'...:)Hát röhögtem egy jót....azóta se tudom a nevét, tesóimmal mindig csak azt mondjuk, hogy Béla fia:)
2009. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
teljes nevet ír az illemszabályzat, de manapság már tökéletes ha csak keresztnevet mondasz, mondjuk az életben, nem egy állásinterjún.
2009. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Bemutatkozásnál a teljes nevet illik mondani,és érthetően.
2009. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Még ha manapság csak a keresztnevet is divat mondani, akkor is teljes néven illik bemutatkozni. én kicsit bunkónak tartom, aki csak a keresztnevét löki oda nekem. le lehet pontozni, nem izgat.
2009. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. okt. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!