Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy felnőtt nőt a szemérmetlen hazudozásról és a lopásról?

Figyelt kérdés

Párom édesanyja undorítóan viselkedik. Én azt tanultam,hogy a lopás bűn és az emberi kapcsolatok alapja az őszinteség és a tisztelet. Na ez nála nem így van. Hogy csak a legutóbbi példát említsem: Tegnap este volt róla szó,hogy ha kifizetjük az összes számlát,nagyon kevés pénzünk marad,örülünk,ha kajára elég, és még mosószert is kéne venni. Erre mondja,hogy majd ő hoz a munkahelyéről. (Takarítónőként dolgozik 2 év munkanélküliség után,ezt a munkát is én kerestem neki éjt nappallá téve,mint a hülye,de ő ezt természetesnek veszi) Párom mondta neki,hogy meg ne próbálja,ez lopás és ki is rúghatják,és nem tudjuk tovább eltartani. Erre közölte,hogy jó,nem fog. Párom mégegyszer elmondta,hogy nehogy megpróbálja. Erre megnyugtatta,hogy nem,ő nem tenne ilyet és nem is fog,nyugodjon meg.

Párom elment reggel dolgozni,erre most bejön a szobába,hogy kell-e nekem a kint lévő 2L-es flakon,mert hoz bele mosószert,de meg ne említsem a páromnak. És ez csak 1 a sok közül. Ha párom veszekszik vele,akkor bőg egy sort ártatlanul és ugyanúgy folytatja. Többszázezres adósságokat csinál,amit nekünk kell fizetni éveken keresztül,mert ő sz@rik bele,hogy fizetni kéne bármit,mert kamatozik. Mindketten frissdiplomások vagyunk párommal,és már azzal kezdjük az életünket,hogy az összes keresetünket kiadjuk a hülyeségeire és enni alig van pénz. Mi a fenét csináljunk,hogy megváltozzon?


2013. jún. 14. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Menjetek el a családsegítőbe, ültessétek le a drága anyóst és oldjátok meg közösen szakszerű segítséggel.
2013. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy egy felnőtt embernek ennyi idős korára kellene, hogy legyen saját felelősségtudata és agya. Ebből a kijelentésből kiindulva biztosra mondom (110%-ra), hogy nem fogjátok tudni megváltoztatni, soha semmilyen módszerrel. Tudom, mert tapasztaltam, nekem is volt hasonló mentalitású ismerősöm.

A legjobb amit tehetettek, hogy otthagyjátok elköltöztök. Persze friss diplomásként albérletet fizetni, gondolom nem a legegyszerűbb vállalkozás, de még mindig jobb, mint hogy állandóan titeket húzzon le az öreglány és ti fizessétek az ő h*lyeségeit is.

2013. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mikor befejeztük a sulit,felköltöztünk Pestre albérletbe. Mivel otthon esélytelen volt,hogy munkát kapjon,így kénytelenek voltunk magunkkal hozni. 34 négyzetméteren élünk 3an,és mi fizetünk mindent. Ez a része kilőve :S
2013. jún. 15. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!