Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem illik egy egy...

Miért nem illik egy egy gyermekes, egyedülálló anyával barátkozni?

Figyelt kérdés
Nincsenek jó kapcsolatai? Nincs orvos vagy mérnök férje, aki miatt lehetne érdekből barátkozni a jól situált anyukával? Vagy féltik a férjüket? Netán lesajnálnak? Emiatt a kislányommal sem "illik" barátkozni. Nekem úgymond senki nem nyal, senki nem húz felénk, mindig a gyerekemnek kell mások után futnia, hogy játszanak vele. Nem tehetek róla, hogy ilyen vagyok. Én kedves és barátkozós vagyok, de köszönik, senkinek sem kell belölünk...
2013. jún. 14. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Sok a felszínes ember, sajnos ez van.
2013. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami mas ok lehet a hatterben. Pusztan amiatt, hogy egyedulallo anya valaki, senki nem fog ellensegesen viselkedni. A gyerek eseteben meg plane. Gondolkodj el, mi mas lehet az oka!
2013. jún. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök más oka lehet. A gyerekeim miatt sok családdal kerülünk kapcsolatba, van ahol csak a gyerekeink játszanak együtt a téren, mi csak odaköszönünk egymásnak, van amikor mi dumálunk jókat de a gyerekek kerülik egymást.

Soha nem volt téma, hogy valaki egyedülálló, elvált, élettársa van vagy házas. Tök más lehet a háttérben. Nálunk is vannak jobban barátkozós anyukák, de el kell fogadni, hogy nem vagyunk mindenkinek egyformán szimpatikusak. Az egyik gyerekem osztályközössége nagyon jó, tök jól elvagyok a többi anyukával is, a másikban nem igazán találtam meg a közös hangot senkivel.

2013. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túl rámenős? Nem ijeszted el a többieket a túlzásba vitt sok beszéddel, vagy netán ijesztő lehet a külsőd? Másra nem tudok gondolni. Amúgy lehet, hogy nincs idejük barátkozni azoknak, akikkel körül vagy véve. Pl. hozzám is hiába jönnének, mert én állandóa dolgozok, vagy a férjemmel és a gyerekeimmel vagyok, vagy szívesebben töltöm az időt magányosan a kertben vagy a kanapén. Utálok beszélgetni, pletykálni, ilyesmi.
2013. jún. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy nem vagyok szimpatikus. És igen, szeretek fekete felsőkben járni, meg csinosan öltözködni, de ennyi...
2013. jún. 14. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öltözködés sem biztos, nálunk a körömcipős kiskosztümös anyuka is jól elbeszélget a farmer-sportcipőben járóval.


Visszagondolva hogy kikkel nem volt kedvem barátkozni és miért (nem biztos, hogy bármelyik is rátok illik):

-Gyerek volt neveletlen/akaratos/korához nem méltóan hisztis/önző. Rászólni nem lehetett, mert anyuka szerint az ő gyereke jó és tökéletes, viszont nem akartuk, hogy a hülyeséget, undokságot eltanulják a mieink (na meg ezért a stílusért a gyerekek sem szerették).

-Anyuka folyton nyomult, vagy panaszkodott állandóan, másokat sározott be a háta mögött (kibeszélős), vagy másról se lehetett vele beszélni, hogy a kis tündibündikéje milyen okos, szép és ügyes.

2013. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha egyik sem, akkor most mi a tök van? Ez a karmám biztos.
2013. jún. 14. 13:20
 8/10 anonim ***** válasza:

nincs ilyen, hogy nem illik, ráadásul egy csak később derül ki, játszótéri beszélgetés közben


Más állhat a háttérben, sem az egykeség, sem az egyedülállóság nem befolyásol senkit szerintem, akit meg igen, azzal nem érdemes barátkozni

2013. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én régóta egyedülálló anya vagyok. Engem és a gyerekemet csak a lakó környezetem utált. Ez írígység. Nincs tartozásom, haladunk, fiam végig kitűnő tanuló volt. Már két diplomával rendelkezik. Iskolákban nem volt ilyen problémám. A szülőkkel jól kijöttem, nem kérdezik ki kicsoda. nem mindenhol számít. Régi osztálytársaimmal is tarom a kapcsolatot. Az egyházi közösségben is elfogadnak bennünket. Én egyedül is el tudom magamat foglalni, nem szeretek pletykálni, házalni. Hasonló sorsú anyák és gyerekek társaságát keressétek!
2013. jún. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nővérem ugyanebben a helyzetben van, bár neki fia van. Semmi gond nincs a szociális kapcsolataival, nem szokott kihasználni senkit, vagy élősködni senkin. Férfiak és nők egyaránt a barátai, és ezeket az embereket nem az egyedülállóság léte előtt ismerte meg.

Én nem szeretnélek megsérteni, de szerintem nem az egyedülállóságod miatt nem barátkoznak veled.

2013. jún. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!