Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti melyik értelemben használjá...

Ti melyik értelemben használjátok a "facepalm" kifejezést?

Figyelt kérdés

Egyes helyeken a következőképpen magyarázzák: egy fizikai gesztus, amikor egyik kezünkkel eltakarjuk az arcunkat, ezzel jelezve csalódottságunkat, szégyenkezésünket (akár egy másik személyét), sokkunkat vagy meghökkenésünket.


Na már most, én inkább a szarkasztikus értelmezését láttam használatban, mikor valaki ezzel kívánja jelezni, hogy fárassza a másik hülyesége.


Nektek melyik jut eszetekbe először?


2013. jún. 18. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
A második. Nem is ismertem az elsőt...
2013. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindkét esetben... ,mert elég közeli a két megfogalmazás, csak értelmezés kérdése, hogy miként használjuk... talán inkább a 2. (szerintem ,,Oh my god!,, feeling) ☺
2013. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő igaz, de szerintem is inkább a 2. fele hajlik jobban.
2013. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fáraszt a másik hülyesége, akkor miért ne szégyenkezhetnél miatta? Hogy mennyire hülye és mennyire nem tűnik fel neki? Szerintem ezek nem zárják ki egymást.
2013. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!