Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti h cselekednétek, valamint...

Ti h cselekednétek, valamint mi az etikus?

Figyelt kérdés

édesanyámmal voltunk vásárolni és jó sok mindent vettünk. Többek között egy elég drága húst is(Lidl). Miután fizettünk hazafelé vettük észre h azt nem számolták fel nekünk(kb 2000ft). Biztos h átment a pénztáros kezei közt de valahogy nem lett felszámlázva. Anyukám mondta h most már mindegy, meg ezzel úgysem a pénztárost károsítjuk a cégnek meg belefér így nem mentünk vissza. Végülis nem direkt loptunk. Ti h gondoljátok, vissza kellett volna menni?

Másik kérdés h ugyanígy egy szupermarketben, ha véletlenül elrontotok vmit pl tejföl(kb 150ft) leesik, akkor kifizetitek vagy visszateszitek és vesztek újat?


2013. jún. 25. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

1. biztosan nem mentem volna vissza, nem vet fel a pénz, örülnék az ingyen kajának

2. ha nem jön oda hozzám eladó, hogy márpedig ezt ki kellene fizetni, akkor eszem ágában sincs szólni érte. elveszek egy másikat és hello

2013. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskoromban egyszer vásároltam és valamit nem számoltak fel, anyu visszaküldött. A párom most még örül az ilyeneknek, biztos nem vinné vissza. Nem tudom, anyu hozzáállása szimpatikusabb volt.
2013. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válasz önmagáért beszél. Amúgy a jobb üzletláncok a leesett és megrongálódott árut NEM fizettetik ki a vevővel. A magyar boltos feltehetően igen.
2013. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
77%

Nem azt mondom, hogy jó hogy emiatt bűntudatod van, de jó tudni, hogy van még NORMÁLIS ember az országban, aki ilyen csekély dolgot picit magára vesz.

Viszont nem a Lidl-nek van baja az ilyenből, az embereik ugyan úgy megkapják a fizetést. Arra a húsra meg kevesebb áfát pakoltak ahhoz képest, amennyi pénzzel a te családodat, és mindenki másét behúzzák ebben a tetves szemét országban. Évek alatt annyi pénzt zsebelnek belőled/belőletek, hogy észre sem veszitek, maximum annyit vesztek észre, hogy "hoppá, nehezen húztuk ki a hónap végéig, biztos keveset, vagy rossz helyen melózok".

Ennyi miatt fölösleges EBBEN az országban aggódnod.

2013. jún. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Belőled a jóindulat beszél, de ez nem mindig válik a te hasznodra.

Emiatt ne legyen bűntudatod, én is rontottam már el sok fél élelmiszert, meg ketyerét, visszaraktam míg nem látták.

A gazdagtól a szegényig mindenki örül ha valamit ingyen kap akár figyelmetlenségből is

Szóval tanuld meg hogy ilyesminek örülni kell, elvégre a cég ajándéka :D

21/F

2013. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Úgy fair, ha fizetsz azért, amit megvásárolsz. Függetlenül attól, hogy milyen okból nem lett felszámlázva. Én egész biztosan visszamentem volna.

Ha véletlenül elrontok valamit, kifizetem. A becsületem többet ér pár száz forintnál. Egyébként jártam már hasonlóképpen. Véletlenül parkoláskor megnyomtam egy autót úgy, hogy senki sem látta. Simán elhajthattam volna, mert az egész utca tök üres volt. De én becsengettem a házba és szóltam, hogy mi van, kitöltöttünk betétlapot meg minden. Nekem végül is anyagi károm származott ebből, hiszen visszább estem a bonus-malusban, de a becsületem többet ér pár ezer forintnál. A becsületem nem eladó.

Ha véletlenül többet adnak vissza a boltban, akkor is mindig visszaviszem. Ezek pár 100 Ft-os összegek szoktak lenni, de mostanában többször is van úgy, hogy többet adnak vissza, és mindig visszaviszem.

A becsületem nem eladó. Pár 100 Ft-ért sem, és 10 millióért sem. Semennyiért.

2013. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez mind szép, és jó, addig, amíg az anyagi helyzeted megengedi, hogy ne számítson pár száz, esetleg pár ezer Ft. De a becsületet nem lehet megenni, a kenyeret viszont igen. Lehet, hogy ha azt számolgatnád, hogy hogy oszd be a pénzt, hogy hó végén is tudjál enni minden nap, akkor nem mennél vissza kifizetni 2000 Ft-ot, amit nem számoltak fel.

2013. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szerintem meg nagy különbség van a te és az én sztorijaim közt. Másik emberen én sem akarnék keresni, ha meghúzom a kocsiját én is becsöngetnék ha a pénztárosnak kassza elszámolásnál miattam kevesebb pénze van szintén szólnák. De az más h egy szupermarket, ahol szerintem bele van kalkulálva x összeg amennyi mindig kiesik nekik, lopás, rongálás stb miatt, nem vonják le senki béréből, nekik ez belefér.
2013. jún. 26. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!