Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Más kultúrában is jelen van...

Más kultúrában is jelen van esküvőkor a gyűrű?

Figyelt kérdés

A párom indiai származású, vallását tekinve muszlim, igaz nem gyakorolja a hitét. Tervezzük az esküvőt. A gyűrű még nem került szóba. Ma eszembe jutott, hogy neki ugyan úgy természetes, hogy lesz gyűrű, csak úgy van vele, hogy még ráérünk megvenni vagy pedig náluk nem szokás és így eszébe sincs.

Egyébként polgári esküvőnk lesz.



2013. jún. 28. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Igen csak itt a nyakadra teszik és kalodának hívják.
2013. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most miért kell gonoszkodni?
2013. jún. 28. 01:23
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ő jobban tudja mint te vagy én.

Utánajárt már, olvasott kérdezett a dolgoknak.



Magamból indulok ki. Ha én fognám magamat, és elköltöznék mondjuk Szingapúrba, akkor az első dolgom az lenne, hogy utána járnék a helyi szokásoknak, illetve minden témában amiben felmerül, hogy máshol másképp szokás, akkor meg nézném, hogy itt hogy szokás, nehogy leégjek, kellemetlen helyzetbe sodorjam magam és másokat.

2013. jún. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Amit nem értek, miért nem kérdezed meg öt az ottani esküvöi szokásokról?


Ha már házasságot terveztek, akkor neked is illene az ö kultúráját valamennyire megismerni, mert különben igen sok problémátok lesz még. Igy nem tudod, neki milyen elvárásai vannak a házasságtól meg a háztartás vezetéséröl - erröl mindenképpen muszáj lenne elötte lebeszélgetni.

2013. jún. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak: 3 éve ismerjük egymást, ebből 2 éve együtt is élünk. Az esküvővel csak hivatalossá tennénk a dolgot.

A kérdésem meg arra irányul, hogy ha náluk is szokás a gyűrű, akkor nincs értelme rákérdeznem. Voltam már az ő hazájában, bemutatott a szüleinek. Viszont az ő kezükön nem volt gyűrű. Viszont otthon Magyarországon az én szüleim se hordják, ezért ebből még nem tudok kiindulni.

2013. jún. 28. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

De nem értem a reakciódat.


Teljesen igaza van annak a válaszadónak, aki szerint erre rá kell kérdezni, beszélni kell róla, méghozzá a pároddal.


Nekem is külföldi párom van, még az első évben beszélgettünk arról, hogy kinek a kultúrájában hogy zajlik a lánykérés, esküvő. Az ilyen témák (és más jellegűek is, pl. itt vannak hagyományok arra, amikor a gyerek iskolába megy, stb.) érdekesek, és fontosak a későbbi közös életünket tekintve. Miért ne lehetne róla beszélni?


Majd a gyerekekkel, vallással kapcsolatos szokásait is az interneten kérdezgeted meg és nem tőle?

2013. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!