Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy működik az eljegyzés és...

Hogy működik az eljegyzés és a jegygyűrű vétel?

Figyelt kérdés
Tehát megszeretném kérni a barátnőm kezét, de nem tudom mit hogyan kell. Igen addig oké veszek egy jegygyűrűt amit felhúzok az ujjára de nekem honnan lesz jegygyűrűm? azt külön megkell még vennem magamnak, vagy ezek a gyűrűk párba vannak? Az esküvőre külön gyűrűt kell venni vagy ugyanúgy az eljegyzési gyűrűt huzzuk a kedvesemmel egymás ujjára? azt kiszokta fizetni ha külön kell megvenni?

2012. aug. 29. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a szokás, de leírom, h mi hogy csináltuk - feleségem nem tiltakozott, úgyhogy lehet, h ez a szokás :)


1. Elmész az ékszerészhez, és megveszed. Ha szerencséd van, szíved hölgye már hord gyűrűket, abból egyet ideiglenesen lenyúlsz, hogy a méret stimmeljen. Ha nem hord, nincs ötletem, max nem lesz meglepi. :)

2. Veszel magadnak is, én úgy csináltam, h feleségemé - akkor menyasszonyomé - egy női ezüstgyűrű, az enyém egy szintén ezüst ffi köves - pecsétgyűrűnek mondják, de nem az - gyűrű.

3. Igen, esküvőre másikat szoktunk általában, az eljegyzési gyűrű ezüst, a házassági arany. Van, aki úgy csinálja, h ugyanazt veszi, és az esküvő után a másik kezére húzza fel, de szerintem szebb, ha másikat veszel.

4. Szerintem nyugodtan kifizetheted te, ha összeházasodtok, úgyis mindenetek közös, ezen a néhány ezer fton semmi nem múlik.


Sok boldogságot!

34ffi

2012. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, találtam vmit: [link]
2012. aug. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha meglepetés lesz, akkor veszel egy eljegyzési gyűrűt. Teljesen mindegy milyen, köves legyen az a lényeg, de függhet a párod stílusától is. Nem mindenki szereti a köves, csilli-villi dolgokat. Én 2 hónapja kaptam egy ilyen köves eljegyzésit a páromtól, megkérte vele a kezem. Sok pici kő van benne, fehérarany. Aztán később, amikor szeretnétek (akár másnap, vagy csak az esküvő előtt) elmentek és vesztek közösen 2 db jegygyűrűt. Ezek általában egyformák, nőknél esetleg kővel díszített, de mindenképp karikagyűrű. Ha párod tud a szándékodról, akár ketten is elmehettek, és vesztek egy karikagyűrűt egyből, ekkor kimarad az eljegyzési. Persze ha meglepi lesz, akkor ezt nem ajánlom :) Általában arany gyűrűt szoktak választani, de persze ez pénz függő is, hiszen nagyon drága az arany, nem mindenki engedheti meg magának. Mi sem vettük még meg a jegygyűrűket, amit kinéztünk nem éppen olcsó, így még gyűjtünk rá. Mindenki másképp csinálja, de ez így sztem teljesen jó. Bárhogy is csinálod és bármilyen gyűrűt is veszel, a párod biztosan nagyon fog örülni! Sok boldogságot!
2012. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket :)
2012. aug. 30. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!