Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szereti sok fiú bántani...

Miért szereti sok fiú bántani (rosszabb esetben verni is) a visszahúzódó, félénk lányokat?

Figyelt kérdés
A közoktatásban eltöltött 12 év nekem ebből állt, és csak azt szeretném, valaki magyarázza el nekem miért kellett folyton ebben élnem, mert én nem tudok rájönni. Amúgy a fent említett két tulajdonságon kívül nem volt semmi bűnöm. Azt hittem a terrornak vége lesz, ha felnövünk, de még 20 évesen is van olyan férfi, aki direkt szekál, csak azért mert látja rajtam, hogy nem tudok visszavágni. Miért kell ezt csinálni? Komolyan, mit vétettem én nekik? Már odáig jutottam, hogy félek olyan társaságban, ahol sok velem egykorú pasi van.
2013. júl. 13. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Az a fiú (férfi?) aki lányokat ver vagy szekál, az nem férfi... Ezek egy "igazi" férfitól össze sz.rnák a gatyájukat :)
2013. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Áldozattípus vagy, sajnos. Tudod azt, hogy akik mondjuk úgy indulnak el, hogy meg fognak erőszakolni valakit, azok nem szépség,mmeg nem kihívó ruházat alapján választják ki az áldozatukat, hanem a védtelennek kinéző lányokra csapnak le, akik valószínűleg nem fognak ellenkezni... Ettől még persze a támadót kell elítélni, nem hibás az áldozat, csak hát ez az oka. Olvasgass a témáról, hasznos lehet: [link]
2013. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
A többség sajnos a gyengébbet szereti bántani, mivel gyáva ahhoz, hogy erősebbel kötözködjön. Szerezz egy-két jóbarátot, aki kiáll melletted.
2013. júl. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért csinálják ezt szerintem egyszerű a válasz. Nem tolerálják a másságot. És itt nem a szexuálisra gondolok bár kis hazánkban azért is megvernek egyesek az tény.


Na szóval ha nem úgy viselkedsz öltözködsz gondolkozol ahogy a többség akkor kinéznek, fizikailag és lelkileg is terrorizálnak.

Ehhez bőven elég ha okosabb vagy szebb vagy náluk v más az értékrend mind nekik.

Azonnal véged mert nem tudsz beilleszkedni közéjük és a peremen ragadt embereket szét szabizzák.


Sajnos ez igaz mind a 12 évre, én magam is csak a főiskolán szabadultam mag az ilyen öhhm öhhm nem túl kedves emberektől.


De mivel az iskola kötelező meg ugye valakinek anyagi érdeke h "bejárjon tanulni". Ezért még egy jó ideig biztos lesznek ilyenek.

Toleranciát meg ne is várjon tőlük senki.

Aki a peremen van.

2013. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy részüknél biztos, hogy a "savanyú a szőlő" lelki attitűd játszik szerepet..
2013. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem is bántottak az ált. suliban, de a gimiben szerettek.
2013. júl. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert szeretik azt érezni, hogy vkinél erősebbek, és nyilván a védtelen lányokat a legkönnyebb legyűrni...
2013. júl. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kérdés nagyon összetett.

A társas kapcsolatok bonyolultak, de mindenki ismer olyan embert, aki utálatosan viselkedik. Még ha igaza is van, rosszkor, vagy rossz tónusban hangoztatja.

Ha azt akarod, hogy szeressenek, légy szeretetre méltó.

Ezt az igazságot a politikusok felismerték és gondosan vigyáznak nimbuszuk felépítésére és megtartására. Sajnos nem mindenki karizmatikus egyéniség, hogy minden helyzetben frappánsan viselkedjen.

Másrészt sokan szeretnek beskatulyázni. Ha az első megnyilvánulásaid között negatívan értékelhető is volt, akkor az megmarad és nehéz kitörni belőle.

A fiú-lány kapcsolatban az agresszió érdeklődést is jelenthet, suta udvarlást. Őskorból maradt hím dominenciát, amikor a párját erőszakkal szerzi a vadember, a hajánál vonszolva maga után.

Ha csak néhány ember szemében vagy "fekete", akkor nincs baj, de aki közutálatnak örvend, annak el kellene gondolkodnia, hogy mit csinál rosszul.

A klikkesedés gyakori, a barátok átveszik egymás nézőpontjait, ezért mások megítélése is többé kevésbé elfogadott nézőpont függvénye is lehet.

Akit piszkálnak, annak a heves reagálás, vagy a szótlan magába fordulás a legrosszabb taktika, a legjobb a többivel nevetni a dolgon, így sokkal hamarabb leszállnak róla.

Az is eszembe jutott, hogy akaratlanul is Te kezded a támadást, csak nem veszed észre és a Téged ért szekálás valójában visszavágás, ha ez ennyire gyakori eset. Előfordulhat, hogy Te nem jól értékeled a helyzetet, mások más nézőpontból más következtetésre jutnak Veled kapcsolatban.

Esetleg, ha négyszemközt megkérdezed, azt aki bántott, hogy miért támadt Neked, akkor kiderülhet, valójában mi csípte a szemét és változtathatsz rajta, megbeszélhetitek. Persze ehhez bátorság is kell, természetes könnyedség, aminek nem mindenki van a birtokában.


A verést, fizikai bántalmazást viszont nem szabad tűrni!

2013. júl. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem nem a sulistársak bántottak.

Hanem az utcán felnőtt, idegen, láthatatlan, lenyomozhatatlan "férfiak".

Rengetegen zaklattak, folyamatos rettegésben éltem. Mindig, mindenhol betaláltak a betegebbnél betegebb emberek.

Én egy kemény, határozott lány vagyok. De valahogy mindig betaláltak. Sose mutattam ki, hogy félek. De egyszerűen megérezték.

Biztos vagyok benne, hogy a természetes illatunkba belekeveredik a félelem is.. (Minden nőnek és férfinak más illata van, és az illat tesz valakit vonzóvá, vagy az ellenkezője) Biztos vagyok benne, hogy a félelemnek is van "illata". Olyasmi mint a feromon.. És ezek a beteg állatok, meg erre gerjednek, őket ez indítja be. Teljesen biztos vagyok benne, hogy ettől kattan az agyuk. Egyszerűen nem tudom mással magyarázni, hogy több száz nő/lány közül miért pont mindig én. Féltem, folyamatosan féltem, de ez nem mutatkozott az arcomon, vagy a testbeszédemen.


Aztán eljött az a pillanat, hogy már nem volt miért félnem. Elvesztettem a hitemet, úgy voltam vele, hogy történjen aminek kell. elmúlt a félelmem, mert már nem érdekelt, ha megerőszakolnak, megkéselnek, megölnek. Ahogy elkezdtem nem félni, egyre kevesebb rossz behatás ért. Aztán kijöttem az érzelmi mély gödörből és kevesebb rossz ér.

De a mai napig érvényes, ha elkezdek pánikolni, félni az mágnesként vonzza a beteg embereket.

2013. júl. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem túlzásba viszed az aggódást.

Az illatok talán a kutyákra érvényesek, de pl. nekem annyira rossz az orrom, hogy azt sem érzem meg, ha vödörszámra locsolnád magadra a "zsivanzsit".

Ahol én lakom, ott elképzelhetetlen az ilyesmi. Talán egy, egy laza beszólást értékelsz támadásnak, pedig azokat kár mellre szívni. Esetleg talán szlamos a környék, ahol élsz, USA beli barátom mesélte, hogy ott is be kell tartani néhány szabályt és akkor nyomokban sem látni erőszakot, pedig ott valóban lehet vele találkozni.

Remélem ez nem a férfi nem bírálata, csak úgy általánosságban?!

2013. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!