Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 27 éves lány hogy köszönjön...

27 éves lány hogy köszönjön 55-65 éves nőknek?

Figyelt kérdés
A tipikus köszönős probléma. Azért írtam, hogy lány, mert még nem vagyok férjnél. Anyukám munkatársnőjét határoltam be ennyi idősnek, mert kb az anyám lehetne szerinte. Viszont jó napot kívánokkal köszöntem neki, ami anyu szerint nem jó, mert anyámkorabelieknek csókolommal kéne köszönnöm. Eléggé szégyenkezett emiatt. Tudom, hogy gyereknek illik így köszönni, de én nem az ő gyereke vagyok, hiába lehetne kor szerint az anyám. Tippek?
2013. jan. 3. 23:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Elég régimódi felfogása van anyukádnak, teljesen jó a "jó napot kívánok", persze napszaktól függően.
2013. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
A nem tegezett rokonoknál elfogadható a csókolom,de egy "idegen" nőnél csakis a - jó napot kivánok- a megfelelő köszönés...az anyukád nem jól tudja!
2013. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Felnőtt nő vagy, nem kell már csókolomoznod.

Jó napot kívánok, viszontlátásra, szép napot.

2013. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Jó napot. Szép napot. Pláne, ha nem látszik rajtuk a koruk.

Valami olyannal, ami semleges.

Mert így te sem éreznéd magad kínosan és ők sem éreznék magukat öregnek. (már ha olyanok, hogy sértőnek találják)

2013. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy szégyelltem volna a csókolomot. Igen, ő idegen, akkor láttam először. Anyuval persze tegeződnek, hisz munkatársak. De nem bírtam volna kisgyerekköszönéssel köszönni.
2013. jan. 3. 23:59
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy veszem észre, hogy a nők többsége megsértődik a "csókolom" köszönésen, úgyhogy inkább hanyagold. Maradj a jó napot-nál.
2013. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Oké, akkor értem. Elég gáz a kérdés. Nem válaszolok.
2013. jan. 4. 00:14
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Én is 27 éves vagyok, sose köszönök senkinek csókolommal, szerintem ez egy régimódi, nem illendő köszönés, apum is mondta meg még valaki hogy utálja ha így köszönnek neki, én is utálnám...
2013. jan. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 omba ***** válasza:
100%

50+ nő még tán meg is sértődik a "csókolom"-tól.

A gyerekeimnek az első általánosban tették kötelezővé, hogy a köszönés: "jó napot kívánok". Okos dolog.

2013. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Csak azoknak a +50 nőnek köszönök csókólomot, akik születésem óta ismernek. Nem is lennék képes másként tenni. Egyéb esetben jó napot az elfogadott számomra.
2013. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!