Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Karácsonykor kiöltöztök...

Karácsonykor kiöltöztök otthonra? (férfiaknak: öltöny, ing, nyakkendő? Nőknek: egybe ruha, magassarkú, ékszerek? )

Figyelt kérdés

Anyóséknál lakom, és itt minden karácsonykor ki kell rittyentenie magát az embernek.

Én úgy gondolom, hogy ez nem egy nemzeti ünnep, hogy fehér ing, zakó és a nőknek majdnem ugyan ilyen színű öltözék kötelező legyen.

Szerintem elég lenne egy egyszerű, egyszínű kötött pulóver, egy fehér póló, vagy piros... nadrág helyett harisnya + szoknya...

Ehelyett mindenki feszeng a ruhájában, látszik mindenkin, hogy nem túl kényelmes ami rajtuk van...


Kíváncsi lennék: nálatok mi a szokás etéren?

Számomra fura, hogy ezt az ünnepet, így akarják ünnepelni, aminek teljesen más módja(i) van(nak).


2012. nov. 30. 09:28
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
hülyeséget írtam :) a nőknek nem lehet nadrágot felvenni. Tehát egybe ruha helyett, egy pulóver, kardigán és harisnya + szoknya.
2012. nov. 30. 09:30
 2/28 A kérdező kommentje:

én így gondolom:

"Mi nem öltözünk ki. Az olyan "hivatalos" lenne. Számomra a karácsony meghitt, családias otthonos ünnep, ezért kényelmes otthoni ruhában ünnepelünk. Kiöltözve számomra olyan mesterkélt lenne. Persze ha járnék templomba oda kiöltöznék, de nem vagyok hívő."


Én úgy tudom elképzelni a karácsonyom: sok nevetés, sok móka, játék, kajálás, ajándékozás. Ez egy vidám ünnep, nem fegyelemről szól...

2012. nov. 30. 09:37
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
hát ha otthon vagyunk mackónackó póló ... xD :D De ha nagyszülőkhöz átmegyünk akkor egy farmer vagy hasonló kaliberű nadrág és póló vagy ing :)
2012. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Itthon nekünk ugyan úgy kötelező az ünneplő. Nagyon csúnyán néznek, ha nem az van rajtam... meg is szólnak és nem kezdik el az "ünneplést" anélkül.

Nagy a katonaság és fegyelem. Még mindig túlzásnak érzem... hiányzik a családias hangulat :)

2012. nov. 30. 09:42
 5/28 anonim ***** válasza:
57%

Mi se a legtopisabb ruhánkban karácsonyozunk, de ami nálatok van, az szerintem is túlzás.

Körülbelül úgy öltözünk, mintha egy laza házibuliba vagy családi vacsorára mennénk. Rám senki nem kötelezhetné például a szoknyát egy családi ünnepen, akár karácsony van, akár nem.

2012. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

"Nem nemzeti ünnep" - mért, te a nemzeti ünnepeken kirittyented magadat otthonra? :D


Egyébként a mi családunkban úgy szokás, hogy szülinap, névnap, karácsony ünneplésekor, mikor vendégek jönnek kiöltözünk. FÉrfiaknak igen, öltöny, nyakkendő, nőknek csinos ruha, vagy elegáns nadrág és blúz.


Emellett viszont még senkit nem láttam feszengeni, ugyanis vannak kényelmes alkalmi ruhák, jól kell megválasztani. Édesapám meg minden nap öltönyben van a munkahelyén, jó hogy nem feszeng benne.


Egyébként nem sznobok vagyunk, hanem egy teljesen normális középkeresetű család.


Én szeretem, hogy mindenki kicsit jobban ad magára ilyenkor, ünnepélyesebbé teszi a hangulatot.

2012. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Malats ***** válasza:
42%
Otthoni tréning nadrág+polo. El nem tudnám képzelni hogy otthonra kiöltözzek. Mégis kinek, vagy minek?
2012. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Az, hogy valaki kiöltözik, azzal nincs bajom. De mindennek van határa..

A karácsony az emberek szívében legyen, ne pedig a ruháján...

Tegnap megkérdeztem Páromat, hogy érzi magát a ruhában. Azt mondta tetszik neki, de nem kényelmes és nem azért veszi fel, mert ő azt szereti... mások miatt teszi.

Így hogy lehet karácsonyozni? mások miatt kiöltözöl, még kényelmetlen is és nem önmagad vagy ezen az ünnepen, hanem valami etikai diktátor.. mert ez aztán tényleg kell karácsonyra!

2012. nov. 30. 10:08
 9/28 A kérdező kommentje:
Ilyen fegyelem akkor kell, ha szól a himnusz, vagy temetésen vagy.
2012. nov. 30. 10:09
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen családfüggő. Ahol a férfi hétköznapi munkaruhája öltöny, nőé kosztüm, ott természetes hogy vendégségbe, kulturális programokra is jobban kiöltöznek, illetve vendégeket is így fogadnak. És ezek a ruhák is lehetnek tréningruhához hasonlóan kényelmes darabok.
2012. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!