Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebookon pár ember miért...

Facebookon pár ember miért érzi magát felsőbbrendűnek, illetve az emberek miért támogatják ezt?

Figyelt kérdés

Vannak emberek akik minden kiposztolnak, sablonos dolgoktól a vicces dolgokig. Most nem ezekre az emberekre gondolok.


Olyan emberekre, akik azt hiszik különbek, mint az előző csoport, de igazából ugyanaz, és még támogatják is.


Általában így kezdik a posztot: "Nem szokásom/Nem szoktam bölcsességeket kiposztolni...DE..."


És ez ugyanaz, mint az első csoport, csak eléírja ezt. Mert egyébként ugyanígy kiszokott, csak eléír ilyeneket, hogy ő nem, ezzel bizonyítva, hogy ő nem olyan mint azok akik sablon bölcsességeket posztolnak ki.


És ami fura, és nem értek, rengeteg ember támogatja. Like hegyeket kap, és az emberek el vannak ájulva a bölcsességén, és a kommentekben ők is erősítik, hogy ők is így gondolják.



2013. júl. 17. 13:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként azon gondolkoztam el, ez milyen viselkedés. Miért csinálja ezt, és miért van ennyi követője.
2013. júl. 17. 13:58
 2/3 A kérdező kommentje:
Mert egyébént semmi nagy durranás. Ember, aki használja az eszét, ezek mind logikus dolgok, amiket megváltóként közzétesznek. Arra is gondoltam, hogy az embereknek, akik "követik", erre van szükségük, hogy a szájukba adjanak alapvetődolgokat, meg úgy érezzék, hogy ma is bölcsebbek lettek.
2013. júl. 17. 13:59
 3/3 Kései Sirató ***** válasza:

Többféle oka lehet: pl. unatkoznak.

Engem az zavar, hogy egyes ismerőseim sztárnak képzelik magukat, naponta új fotókat raknak föl magukról és gyermekeikről, erőltetett , beállított képek, agyon sminkelve, hatásvadász eszközöket használva. És rengetegen like-plják is ezeket a képeket.

Az egyik ilyen ismerősöm egy otthon ülő unatkozó feleség, akinek a férje magas szintű igazgatói pozícióban van, a gyerekei már tizenévesek..

Egy másik nő, aki naponta új fotókat "publikál" , egy Gyes-en lévő anyuka, akinek ez a fő életcélja és leglényegesebb gondolata minden pillanatban: "Hú, ezt lefotózom, milyen jó lesz fölrakni". Nem tudom őket megérteni. Talán egy semmitmondó tv szereplés kellene az ilyen embereknek, mint anno a Való Világ, ahol tudás , tehetség és képzettség nélküli , feltűnési viszketegségben szenvedő emberek szerepeltek, pontosabban szereplést imitáltak.

Visszatérve a sblonóstol viccesig terjedő idézetek kiposztolására: sokszor nincs önálló gondolatuk, 1 idézettől hasra esnek.., sok ilyen idézet, vagy gondolat csak részigazságokat tartalmaz. Néha hozzászólok és akkor esik le nekik.

2013. júl. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!