Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lehet, hogy elég csak egy...

Lehet, hogy elég csak egy embernek mondanom a nevem? Más hogy csinálja?

Figyelt kérdés

Így a sok tizedik alkalom után most gondoltam bele, hogy mekkora hülye voltam.

Amikor bemutatkozok sok embernek egyesével, mindig mondom, hogy "Hello, Sanyi!, Sanyi! Sanyi! szia!"


És most jöttem rá, hogy lehet, hogy elég lenne egy embernek mondnai, a többivel csak kezet fognom, úgyis hallották a nevem? :D


Más mit mond?



2013. júl. 15. 21:20
 1/10 Pietrosol ***** válasza:
53%

Szia!


Magam minden embernek bemutatkozom.

2013. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

szerintem minden embernek külön külön be kell mutatkoznod még akkor is ha hallják mindannyian hogy sanyi vagy

mert az az első benyomás a köszönés az a pár másodperc csak az övé akinek bemutatkozol és abból szűri le milyen vagy

2013. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is érdemes mindenkinek elmondani! Meg amúgy is, ha csak egyszer mondod, akkor tuti elfelejtik..pl. én bemutatkozásnál sosem jegyzem meg a másik nevét, mert arra figyelek, hogy a sajátomat normálisan ki tudjam mondani. : D Szóval olyankor örülök, ha többször hallom.
2013. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Mindenkinek be kell mutatkozni. Nem az a lényeg, hányan hallották, hanem az illem.
2013. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak pár embernek kell bemutatkoznod, akkor mondd mindnek a nevedet. Viszont a tánctanárunk, amikor vagy 20-30 gyereknek kellett bemutatkoznia egyenként, viccesre vette, kb az első ötnél mondta, hogy Zoli, aztán "neked is Zoli", "neked is, neked is", "ismét Zoli", "még mindig Zoli" stb. :)
2013. júl. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy táncolni tudott, de az illemhez bunkó volt a tánctanárod. Ez azért rossz, mert egy tanár nem csak tanít, hanem nevel is, illetve kellene nevelnie. Két súlyos hibát követett el: 20-30 gyermeknek nem úgy mutatkozik be egy tanár, hogy egyenként elmondja nekik a nevét, hanem úgy, hogy kiáll a csoport elé, jó hangosan megmondja a (mindkét) nevét: "Az én nevem Fehér Zoltán, én vagyok a tánctanárotok, de ti híjatok Zoli bácsinak" - majd a gyerekek ugyanúgy, egyenként és hangosan megmondják a nevüket.

Úgy bemutatkozni, hogy "Sanyi" rendkívül sértő arra nézve, akinek bemutatkozik. Ilyenkor érdemes rákérdezni: "Magának nincs rendes neve ?" Hátha ettől a valóságra ébred, hogy bemutatkozáskor kötelező mindkét nevet mondani.

2013. júl. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, szerintem is illetlenül mutatkozott be, amúgy is tök hülye volt és utálta mindenki. :D
2013. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden embernek bemutatkozom, szerintem úgy illik.
2013. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a tánctanárt szalagavatóra vették fel.. Aki nem a hivatalos nevén vett tanár!

Lazulós, haveri alapokon nyugvó szimpátiát a fiatalokkal úgy lehet elérni, ahogy a fiatalok viselkednek. Szerintem pedig tök normálisan viselkedett. TÉNY, hogy nem egy etikett könyv szabályai szerint lépett az ismerkedés ösvényére. De nem hiszem, hogy pont az ő dolga lenne az ilyesmi. Amikor a magyar tanárok nem tudnak a saját nyelvükön, helyzethez és titulushoz méltóan kommunikálni.


Ha sok embernek kell bemutatkozni az első 4-5 embernek a teljes nevem mondom, aztán már csak a keresztnevem.

Nekem pl. nagyon sok ideig tartott megtanulni, hogy kivárjam míg a másik kimondja a nevét, és utána lassan válaszoljak a sajátoméval. Évekig nem értettem, hallottam mások nevét, mert a sajátoméra koncentráltam.

Mára pedig még azoknak a nevére is emlékszek, akikkel 1 évvel ezelőtt találkoztam 1. és talán utoljára. De a nevük megmaradt.


Annyira durva, hogy ezt nem tanítják meg a gyerekeknek az iskolában.

2013. júl. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, lehet, hogy csak a fiatalok miatt akart vicces, közvetlen lenni, hogy oldja a hangulatot. (Gyerekek voltunk még.)
2013. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!