Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért kezelik rosszul a...

A nők miért kezelik rosszul a feminizmust általánosságban?

Figyelt kérdés

Szerintem itt nyugodtan lehet általánosítani. A nők egyszerűen rosszul kezelik ezt az egészet, és mérhetetlenül ostobának tartom ezért az ilyen nőket. Beleviszik a személys gyűlöletüket. Összeülnek páran, és akkor kezdetét veszi a "minden férfi egy állat" téma.


Miért nem tudják objektíven kezelni ezt az egészet?



2013. júl. 18. 12:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egyébként é férfi létemre támogatom a feminizmust. Gondolok itt a nő fizikai biztoságára, egyenjogúságára. De amit látok, a nők részéről, az már nagyon eltért ettől, és elment arra hogy ők a világ közepe.
2013. júl. 18. 13:03
 2/16 A kérdező kommentje:
És persze én nem értem ezt az egészet, mert csak egy férfi vagyok. Ugyanolyan, mint a többi pár milliárd.
2013. júl. 18. 13:04
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Te most ugyanazt csinálod, amiért ezeket a hülye nőket hibáztatod. Általánosítasz. Te sok ostoba nővel találkozol, más meg sok ostoba férfival. De vannak normális férfiak meg normális nők is. Én sem vagyok férfigyűlölő pl. De az ilyen kérdések totál kiakasztanak.
2013. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

A férfiak is rosszul kezelik, és véleményem szerint ők vannak többségben. Amint megtudják, hogy egy nő feminista, automatikusan azonosítják őt egy szőrös, férfigyűlölő leszbikussal, holott a feminizmus totál nem erről szól. Ugyanakkor szerintem sok nő is azonosul ezzel a tévképzettel, hogy a feminizmus férfigyűlöletről szól, mert automatikusan azokra a radikális feministákra gondolnak, akik amerikában annak idejét átvették a mozgalmat és leszbikus férfigyűlölők voltak, és akik maguknak akarnak nagyobb hatalmat, miközben lusták ahhoz, hogy kinyissanak egy történelemkönyvet és megtanulják, hogy a feminizmus az egyenlő bánásmódról és az egyenlő jogokról szól. Az sem segít továbbá, hogy a társadalom a férfi figyelemért versenyezteti a lányokat egymással, aminek a következménye az a fajta nőgyűlölet, amit az egyik nő egy másik nő iránt mutat - pusztán azért, hogy a férfiak szemében szimpatikusabb legye egy-egy nőket degradáló, szexista megszólalással. Azt vettem észre egyébként, hogy egyre több fiatal lány körében elterjedt a feminizmus, aminek én örülök.

Amiről te beszélsz, az már nem feminizmus, hanem férfigyűlölet.

2013. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát, én még a feminizmussal csak ilyen formában találkoztam, azért írtam így. Egyébként nem hiszem hogy ugyanazt csinálom, mert én nem mondok semmi rosszat a nőkről.
2013. júl. 18. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Az nem feminizmus. "Feminizmusnak ilyen formájával találkoztam". NEM. A feminizmus nem bonyolult. A nők is emberek és érző, egyéni lények azonos értékekkel, mint a férfiak és joguk van döntéseket hozni a testük és életük felett? Igen? Bumm, feminista vagy! Sokaknak van tévképzete arról, mi a feminizmus, véleményem szerint azért, mert a társadalom - mivel alapból nem szimpatizál vele - eltorzította, hogy negatív csengése legyen a szónak. Éppen ezért van, hogy akik sokan feministáknak hívják magukat, valójában "radikális" feministák, de inkább illik rájuk a férfigyűlölő szó.

Továbbá, mikor úgy kezded a mondatot, hogy "férfi létemre támogatom a feminizmust", totál lejön, hogy fogalmad nincs arról, miről beszélsz. Nem fogsz azért sütit kapni, mert támogatsz egy olyan ideológiát, ami a nőket is emberként kezeli. Vagy legalábbis azt akarja, hogy úgy kezeljék őket. Nem leszel ezáltal előnyös helyzetben, mert olyan nézeteket vallasz, amit egy intelligens, érző, normális embernek alapból kellene. Ne azért támogasd a feminizmust, mert férfi vagy és ezáltal talán ritka vagy különleges, hanem mert hiszel benne, hogy minden ember megérdemli az egyenlő jogokat és az azonos bánásmódot társadalmilag, gazdaságilag, érzelmileg, szexuálisan, mindenhogy. Nem téged blamállak, csak ez a megfogalmazás elég gáz - szerintem. Ez olyan, mint azt mondani, hogy ember létemre nem támogatom a kannibalizmust. NEM! Azért nem támogatom, mert nonszensz dolog, és értelmes ember nem támogatja. Érted?

2013. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én értem. Nem gondoltam gáznak a megfogalmazást. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy nem vagyok nőgyűlölő. Nem járok ilyen helyekre, meg nem hangoztatom. Én is úgy gondolom hogy ez normális dolog, alap.
2013. júl. 18. 13:30
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Szemrehányást teszel, hogy a nők nem tudják objektíven kezelni a dolgot. Miért, a te kérdésed objektív? Ne mondd már hogy ez nem tűnik fel neked. A feminista nők férfigyűlölők és ostobák szerinted. Ha nem is gyűlölködő amit itt írtál, de nagyon negatív. Nem erről szól a feminizmus, ahogy az előttem szóló szépen leírta.
2013. júl. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Kétféle feminista van. Vannak a valódi feministák, akik egyenlőséget akarnak, ami alapvetően járna minden embernek, nemtől függetlenül. Szavazhassanak, dolgozhassanak, ne kerüljenek hátrányba a nemük miatt stb. És vannak ezek a "feministák" is, akikről te beszélsz.
2013. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

Van férfijogi mozgalom is már (MRM vagy MRA, Men's rights movement), ott is ugyanaz a szitu. Fontos társadalmi problémákra, egyenlőtlenségekre mutatnak rá (mert sok téren, főleg a nyugati világban pont a férfiak a diszkrimináltak), DE ott is sajnos a leghangosabbak az ostoba, frusztrált nőgyűlölők, nem pedig a normálisak.


Ugyanez a helyzet a feminizmussal, a radikális, fröcsögő férfigyűlölők mindig a leghangosabbak és legfeltűnőbbek, így a feminizmust kapásból ezekkel a libákkal asszociálják, nem pedig mondjuk azokkal a bátor önkéntesekkel akik elmennek olyan országokba, ahol a nők súlyosan hátrányban vannak (pl. női körülmetélés, a jogaik teljes sárba tiprása) segíteni rajtuk.

2013. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!