Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha tartozol valakinek pénzzel...

Ha tartozol valakinek pénzzel és késel a visszafizetéssel, mit teszel?

Figyelt kérdés

Mostanában, aki tőlem kölcsön kért, vagy valamiért tartozása keletkezett (barátok, üzlettársak, kollégák), azok szinte kivétel nélkül azt a módszert választották a kellemetlen kérdéseim elkerülésére, hogy elkezdtek bujkálni, telefont nem felvenni, emailre nem válaszolni, vagy különböző "hihetetlen" történeteket litalálni, miért nem állják a szavukat. Előtte zavartalan volt a kapcsolat, évekig megbízhatóak voltak, de amint kellemetlen helyzetbe kerültek, jött a struccpolitika.

Ez másoknál is így van?

Engem nem az zavar leginkább, hogy nem tudják teljesíteni, amit vállaltak, hiszen én is tudom, milyen világban élünk, de azt nem tudom kezelni, ahogy reagálnak, ahogy viselkednek, mikor ők tartoznak, nem én.


2009. okt. 20. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, mivel én nem adok kölcsön pénzt, csak a legjobb barátaimnak. Kollégáknak mégha bírnám is őket, biztos nem adnék, de nem is várom el, ha nekem kellene ők adjanak.
2009. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szoktam sem kmölcsön adni sem kérni.De az alapvető dolog lenne,ha tartozok valakinek,és nem tudom a vállalt határidőre megadni,feékeresem és megbeszélem vele a továbbiakat.Örökké bujkálni úgy sem lehet.
2009. okt. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem szívesen adok kölcsön, de nem tudom nézni, mikor valaki a környezetemben a mai helyzetben összeomlik. Olyan problémám is van, hogy rendelt tőlem árut valaki, aki eddig megbízható üzleti partner volt, most pedig 2 hónapja bujkál előlem, mert elköltötte a pénzt, ami nekem járna. Totál lehangol ez a mentalitás, morál, ami manapság kialakult.

Az ex főnököm is bujkál előlem, mert tartozik nekem pénzzel.

2009. okt. 20. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Én általában értékelem, ha kreatívak és kitalálnak jó kis történeteket.


Ha tényleg nem tud fizetni, türelmes vagyok vele. Ha azonban megtudom, h van neki pénze "másra" akkor nincs irgalom.

2009. okt. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát a banknak már évek óta tartozom, de egy barátot nem károsítanék meg, vagy egy akármilyen ismerőst sem. inkább kérnék kölcsön máshonnan, vagy lopnék, de megadnám.

nekem viszont sokan tartoznak, akik nagy haverként kölcsönkértek, hogy a rohadás ölje meg őket. :)

2009. okt. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvárnád hogy megalázkodjanak előtted.

Ha lesz pénzük biztos megadják. Miért esik jól neked kínozni őket azzal hogy alázkodjanak meg és kérjenek haladékot. Amikor valakinek kölcsönadsz várható hogy nem fogja tudni visszaadni. mert ha egyszer nincspénze akkor aztán honnan lesz.

2009. okt. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem a megalázkodást várom, hanem a gerincet. Behányok azoktól az alakoktól, akiket akkor nem zavar a megalázkodás, amikor kuncsorogni, kérni kell, akkor fel tudják emelni a telefont, tudnak maileket írni, bármikor elérhetők, de ha meg kell adni a pénzt, akkor megy a bujkálás, alakoskodás, kámfor effektus.
2009. okt. 21. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!