Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van valakinek tapasztalata,...

Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan lehet megbántás nélkül megmondani egy fiúnak, hogy mosson ruhát gyakrabban?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy az osztálytársam nagyon büdös cigi szagú, mert nagyon ritkán mos ruhát (látszik a pulcsiján, nadrágján, pólóján, hogy már nagyon koszos, a lába is mindig büdös), és a ruhák beszívják azt a szagot. Ha kimosná őket néhány naponta legalább, akkor nem lenne ennyire cigiszagú. Én egyik nap már szó szerint rosszul lettem, hányingerem volt, fel volt fordulva a gyomrom. Már hullát lehetett volna tartósítani azzal a mennyiségű formaldehiddel, ami párolgott belőle. És mellette ülök, mert ha elülök onnan, akkor nem látom a táblát (pedig van szemüvegem), ha meg ő ül el onnan, akkor meg ő nem látja a táblát (pedig ő is szemüveges). De ha ez így megy, én nagyon rosszul leszek minden nap. Párszor már mondtam neki, de abból az lett, hogy hetekig nem szólt hozzám, mert megsértődött. Nem akarok vele rosszban lenni, ha már egyszer osztálytársak és padtársak vagyunk. De mindig megsértődik, ha előhozom a témát, pedig nagyon finoman mondom neki. Múltkor már úgy mondtam neki, hogy féltem a bőrét, hogy ne legyen baja, menjen el, és nézesse meg, mert úgy néz ki, mintha gombás lenne. És csak azért szóltam, hogy nehogy mások kinevessék, inkább szólok, hogy figyeljen oda. De még ezen is megsértődött, pedig az tényleg gomba volt, ami a bőrén volt. Tudom, hogy nem anyagi helyzet miatt nem mos, hanem szimplán igénytelen, hiszen ha annyi pénzük van cigire, hogy minden nap 1-2 dobozzal elszív, és még bulizni is gyakran jár, ahol sok alkoholt iszik, akkor mosószerre is költhetné annak a pénznek egy részét.
2011. szept. 30. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a tanárok nem tesznek semmit, mert titokban cigizik, és egyébként is elmúlt már 18 éves.
2011. szept. 30. 22:21
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze ha lenne pénzem egy erősebb szemüvegre, szó nélkül elülnék onnan mellőle, de mivel nincs, így kénytelen vagyok mellette ülni.
2011. szept. 30. 22:22
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
öntsd le egy veder vízzel
2011. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem kéne finomkodni. Nyugodtan megmondhatod neki, hogy a ruhái bevették a cigiszagot és nem bírod, viszont máshonnan nem látod a táblát, ezért legyen kedves vagy üljön el, vagy mosson ruhát gyakrabban.


De persze szagolhatod is...

2011. szept. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, mindegy, majd kitalálom, hogy mondjam úgy, hogy ne bántsam meg. :)
2011. okt. 9. 20:24
 6/7 anonim ***** válasza:
sehogy. nekem is mondták már, és ugyan igaz volt (oka volt, most nem mondom el), mégis szarul esett, főleg, hogy olyan körmönfont módon akarta a hölgy a tudomásomra hozni. Nem kell köntörfalazni. (Az
2011. okt. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok lett, végül konkrétan megkérdezte, hogy miért nem ülök mostanában mellé, és én meg konkrétan megmondtam neki, hogy nagyon szívesen ülnék mellé, csak rosszul vagyok a tömény cigiszagtól. De nem nagyon sértődött meg.
2011. okt. 24. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!