Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A hülyeséget, hazugságokat...

A hülyeséget, hazugságokat miért hiszi el mindenki egyszerre? Az igazságot meg mindig bizonygatni kell.

Figyelt kérdés

Manapság egyre többször találkozok ilyennel, engem is érintett már efféle.

Nem értem.Oké, hogy a hülyeséget, hazugságot könnyebb elhinni, na de ennyire?


Sokan minden ellenvetés vagy kétely nélkül azonnal és maximálisan benyeli a hülyeséget, hazugságot. Mert az biztos igaz. Ha meg valaki elmondja az igazságot, akkor meg egyből mindenki "bizonyítsd be", meg "aha persze" stb. Rengetegszer láttam már ilyet. A hazugságnál a bizonyítást mégis miért nem várja el senki?

Én nem szoktam bizonygatni az igazam, mert ha valaki annyira buta, hogy benyel mindent mindenféle ellenvetés nélkül, akkor minek törjem magam.


Csak kíváncsi vagyok. Mindenki elvárja, hogy az igazságot az adott személy bebizonyítsa, de a hazugságot vagy hülyeséget (pl pletykát) egyből mindenki minden nélkül.


Miért?



2013. júl. 24. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A hazugságot általában olyan karakterektől halljuk, akiknek átlag feletti a meggyőző képessége - egy igazmondónak erre nincs szüksége.

Ezen felül hatásos a tömeghipnózis, mindenkor és mindenhol, a "látók" pedig nagyon kevesen vannak, hogy egy birkanyájat legyőzzenek.

2013. júl. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem ennek is megvan a maga pszichológiája...már most ha azt nézzük,hogy aki egy eget verően nagyot hazudik,csak azért,h pl haszonra tegyen szert,az lehet h tud manipulálni vagy mit tudom én...

na akkor a hétköznapban nézve : a hülyeséget kifejted....és el is hiszik,mert az ember azt hiszi milyen okos az ember,mert kifejti,ez biztos így van...azt bezabálod a kutya a macska szart......de ha igazat mondasz: elintézed egy-két szóval...aztán itt jön a vita: de most ez tényleg? mért? erre mondod te:mert,mért ne...

kb...én is okosnak tűnök,mert sokat írtam,azt közbe lehet nem is így van,de ez csak pszichológia:lehhet fejtegetni


AMÚGY MEG EGYSZERŰEN HÜLYÉK VAGYUNK,ÉS ELHISZÜNK MINDENT.

:DDDD

Gondolom:D

2013. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

csak akkor kell bizonyítani ha nincs tanú, akár hülyeség akár igazság


ha több tanúd van a hülyeségre, akkor az az igazság

2013. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a hazugságok általában jobban emészthetők, olyan magyarázatot lehet kreálni hozzá, amihez nem kellenek mélyebb ismeretek.

Ezen kívül az emberek könnyen harapnak az izgalmas dolgokra, amik felspanolják és kirángatják az unalmas életükből. (Ld: ufók, összeesküvés-elméletek, stb.)


Hihető hazugság lehet olyan dolog is, amit nagyon szeretnénk, hogy igaz legyen. Rengeteg okkult és ezotérikus tanítás alapul ezen az egyetlen dolgon. Ha nagyon szeretnénk valamit, akkor racionálisan hiába lehetetlen, mégis elfogadjuk, mert boldoggá tesz a tudat. Az igazság pedig elszomorít.

2013. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az igazság, és mi a hazugság? Amit te igazságnak hiszel, lehet hogy csak a személyes igazságod, de valójában hazugság, amiről jó magad sem tudsz. Csak úgy állíthatsz ilyesmit, ha mindent tudsz, ami lehetetlen.
2013. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, Ha mondjuk a kérdezőről pletykálnak a munkahelyen/suliban, akkor ő nagyon is tudja az igazságot, a többiek mégis bekajálják az ellenkezőjét, és nagyon nehéz megmagyarázni az igazságot. Szóval igaz, amit írtál, de nem minden esetben. :)
2013. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, ebben mondjuk van valami :) Így tényleg van értelme a kérdésnek.

Őszintén szólva akiket nem tudsz meggyőzni, azokat fölösleges. Ha folyamatosan bizonygatsz, általában még gyanúsabb leszel.

2013. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!