Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Megünnepelitek október 23-át?...

Megünnepelitek október 23-át? Hogyan? A gyermekeiteknek (ha vannak) miről beszéltek? Elviszitek őket valahová?

Figyelt kérdés

Elsősorban azok érdekelnének, akik ünneppé teszik ezt a napot. Tudom, sokan kertásással, diószedéssel, kutyafuttatással fognak ünnepelni, mag van aki inkább gyászol,de most én arra vagyok kíváncsi, aki megemlékezik a Köztársaságról és '56-ról.

És családosakra különösen.


2009. okt. 22. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
31%
Ez mitől lenne ünnep? Az ünnep az olyan, amikor valakik elértek valamit, mint a Függetlenség napja, ez csak szerencsétlenkedés volt, próbálkozás. Szóval én is megpróbálom megünnepelni úgy, hogy semmit nem csinálok. Inkább metrót építenének. Nem a múltal kell foglalkozni soha!!!
2009. okt. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szerintem ünnep. Amit '48-ban elgondoltak, '56-ban megfogant, 99-ben megszületett. Az első magyar Független Köztársaság! Felvettük vidóra, örültünk.

'56-ot 83-ban is ünnepeltük, csak a fiúkat mindig megverték a rendőrök. Attól még ünnepeltük minden évben.

De már az örökmécsesnél futkosni a rendőrök elől, az nem is aktuális, meg nnem tűnik családi programnak.

Én szeretném is ünnepelni, de eddig csak az örökmécsesig jutottunk, meg a gyertyalángig.

Szeretném átadni a gyerekeimnek az ünnepet.Ehhez kérek ötleteket!

2009. okt. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!