Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor adtátok a nevet a...

Amikor adtátok a nevet a gyermekeiteknek, akkor megnéztétek, hogy az adott név milyen gyakran volt adva az elmúlt években?

Figyelt kérdés
Például, itt van ugye a Noémi név, ami szép szép, de évek óta benne van az első 20 között a leggyakrabban adott nevek listájában. Akkor ha felnő a gyerek, mennyi Noémi lány lesz már, nem?
2011. aug. 22. 12:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem meg, mert engem ez a legkevésbé sem érdekel, és nem szempont a névválasztásnál. És ha nem ő az egyetlen Noémi akkor mi van? Na bumm..
2011. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha az első lett volna a listán akkor is ezt kapta volna, ha az utolsó akkor is, mert ez tetszett a leginkább. Diána egyébként.
2011. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavar, ha egy idő után arra leszek figyelmes, h mennyi kislány kapja a környezetemben ugyanazt a nevet. Most a Hanna a divatos, legalábbis a közvetlen környezetemben mindenki Hanna lett (1 kivétel, mert az meg Hanga). Nekem a Bianka tetszik, s mivel ez a név nem folyik még a csapból, így nem nézem meg a listán h hanyadik. Nekem ez tetszik és kész.
2011. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

itt tudtok nézni egy listát, ha érdekel valakit.

[link]


egyébként, engem is zavar picit, hogy tucatnevű lesz a lányom, de az tény, hogy a jó nevek, elől vannak a listán. :)

2011. aug. 22. 12:58
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi a Nóra nevet választottuk. Megnéztem, elég gyakori, de ez tetszik... A családnevünk pedig ritka, amellé amúgy sem illett volna egy szintén ritkán adott utónév.
2011. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
mi ritka nevet szerettünk volna a fiunknak, épp azért, hogy ne 55 Jancsika meg Tomika legyen majd az oviban-suliban. Szóval mikor kiválasztottuk a nevet, én bizony megnéztem, hogy mennyire ritka. A kislányommal most nem tudom eljátszani ugyanezt, mert egyetlen névben tudunk csak megegyezni, és az a leggyakoribbak között van. Ez van.
2011. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem, és kicsit szempont is volt, hogy ne a top nevekből válasszunk. De hozzáteszem, hogy nálunk ez azért volt szempont, mert a vezetéknevünk is az egyik legegyszerűbb és leggyakoribb név. Valószínüleg egy ritka és különleges vezetéknév esetébe nem érdekelt volna.

Egyébként a második lányom második neve Noémi, és az elmúlt 2 évben talán ha egyetlen másik Noémivel találkoztunk. :)

2011. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi sem néztük hogy mennyire gyakori a név, azt adtuk ami tetszett nekünk. A listát most megnéztem az 56. helyen van. Zéténynek hívják

2011. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pont fordítva van: nagyon gyakori a csalánév (Varga), így mindenképpen ritkább, 3 szótagú nevet kerestünk (de azért nem különcködőt).

Boldizsár a fiunk.

2011. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem. Még mielőtt megfogant volna, már tuduk, hogy Hanna lesz.
2011. aug. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!