Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért menő a káromkodás?

Miért menő a káromkodás?

Figyelt kérdés
Miért lesz menőbb attól valaki, mert folyamatosan obszcén szavakat használ másokra, vagy csak úgy reflex szerűen szitkozódik?
2013. aug. 3. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Aki attól érzi magát menőnek, annak a fejével van gond, már nem azért... én sem bírom azt a beszédstílust, mikor valaki kötőszóként használja a b***meget, vagy társait. Bár tegnap mikor hatalmasat rúgtam véletlenül az ágy lábába, engem is öröm lehetett hallgatni :D
2013. aug. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 intrepid ***** válasza:
2013. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Fene tudja, sokan régen így szokták meg mert ugye 12-13 éves korban kezdik magukat az emberek ilyen téren elengedni magukat sajnos, meg az is bennevan hogy otthon a szülők hogy beszélnek vagy milyen a közvetlen környezetük. Lehet hogy akkor menőnek tartották, de egy idő után amikor már kezdik belátni hogy mégsem olyan jó dolog így beszélni sokszor észre sem veszik magukat annyira megszokták.

Van egy csaj ismerősöm eléggé az a lázadó fajta és ő is megállás nélkül minden mondatába benne van a baz***meg ba***szo és társai, hiába mondja időnként hogy bocsi de egyszerűen annyira megszokta már, meg ugye a szülei sem különbek hogy eltanulta tőlük.

2013. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert primitivek, es nincs mivel kitunniuk, mivel ertelmesen vagy okosan hozzaszolni semmihez nem tudnanak, ezzel probalnak kompenzalni. Legyen az O bajuk. Nem vagyok alszent nekem is elhagyja ez/az a szamat, de azert az nagyon sok amit egyesen "kommunikacio" cimen muvelnek.
2013. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem gond ha valaki káromkodik egy sort mert valami hirtelen fájdalom éri vagy ilyesmi, hanem az ha valakinél ez már reflex szerű, kötőszónak már nem is "ööööö"-zik hanem b#zbmegol egy kicsit. Én mindenesetre megpróbálom magam 15 éves létemre távol tartani magam ezen faj példányaitól, de be kell vallani ez manapság nehéz feladat.
2013. aug. 3. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Káromkodáspárti vagyok, de az ok nélküli káromkodást, amikor minden mondat végére „b.a.s.z.d meg”-et mondanak, azt nem tudom megérteni.


Egyes korosztályban ez még vicces, jópofa dolog, de később már inkább megvetésre kerül.

2013. aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Rexlex szerű.

De csak ha a barátaimmal beszélek.

Ha felnőttel kommunikálok, eszemben sincs elejteni egy "jaaa, gci"-t, vagy egy "bzdmeg"-et. Tudok illemtudóan beszélni.

Ha lányokkal beszélek, akkor se használok csúnya szavakat, ha nagyon "muszáj", mert a helyzet megkívánja (van ilyen, esés, asztal lábba rúgás, stb.) akkor is korlátozom magam: Csak "bassza meg" és "Rohadt életbe" van ilyenkor.

Ennek is megvan a maga helye és ideje, sokszor a humor forrása is lehet a káromkodás. Nem hiszem, hogy kevésbé entellektüel valaki attól, hogy baráti társaságban káromkodik.


Nem vagyok álszent, mindennaposak az ilyen párbeszédek: -Kérsz egy Cola-t?

-Nem, köszi!

-Na, akkor bszd meg magad, én iszok egyet!ű


Értelmetlen, de megszoktuk, és senkit se zavar. Ez egy rossz és ártalmatlan szokás, nem értem, hogy lehet számodra ez egy barátságnál kizáró tényező...

2013. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem menő. Ahogy az sem, ha egy férfi tarka izompólót visel strandpapuccsal és strasszos fülbevalóval, vagy ha mulatóst hallgat fejhallgató nélkül az utcán, vagy ha 14 évesen piál.

Ezek a dolgok nem menők és nem jók, annak ellenére, hogy vannak, akik annak tartják őket. Nem. Ezek rossz és helytelen dolgok. Bizonyos dolgok nem normatívak, nem lesznek jók pusztán attól, hogy sokan csinálják őket, vagy hogy a média egynémely agybutító műsorok által pozitív színben próbálja feltüntetni őket. Az ilyesminek csak a naiv, könnyen befolyásolható emberek dőlnek be, akik sajnos többségben a fiatalok.

2013. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolják az emberek, hogy menő a káromkodás?

Én elég sokat káromkodok, de soha nem menőségből.

2013. aug. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem menő.Csak egy hülye társaságban.Mondjuk én is elég sokat káromkodok de nem tartom menőnek.:D
2013. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!