Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Sok olyan dolgot követtem el, amivel másokat megbántottam. Bár jogos a szégyenem, és hogy nem veszem komolyan magam ezek miatt, előre lépni nem tudok, amíg ez a lekicsinylő érzés bennem van. Mostanában csak akkor voltam képes józanul gondolkodni és cselekedni, ha elfelejtettem a szégyeneimet és az önutálatot. És bár ez segített hozzá ahhoz, hogy törlesszek a világnak egy kicsit, mégis önzőségnek érzem, hogy gyakorlatilag megelőlegeztem magamnak a bocsánatot, holott még nem érdemeltem ki azt. Ez az ördögi kör miatt tépelődöm, szerintetek mi a helyes?
2013. aug. 4. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyd a múltat a helyén, azt már nem lehet megváltoztatni, és ezentúl próbálj meg bölcsebben cselekedni. Legyen tanulság, amit elkövettél. Ha haragszol, mérges vagy magadra, nem tudsz egyről a kettőre lépni. Ha nem tudsz megbocsátani magadnak, akkor csak korlátozod magad abban, hogy változz, fejlődj, pedig bizonyára ezt szeretnéd. Próbáld elképzelni, mit érezhettek, azok, akiket megbántottál. Egy kis empátia segíthet, hogy máskor ne így viselkedj. Mégegyszer: lépj túl a dolgokon, nem csak Te követsz el hibákat...
2013. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Állíts fel magadnak egy új értékrendet, és így kezdj egy új periódust az életedben. A múltbéli dolgokra ne úgy tekints, mint fájdalmas élmények, hanem inkább próbáld levonni a tanulságot belőlük. Fogadd el, hogy voltál már jobb, és rosszabb formában, és bizonyísd be saját magadnak, hogy tudsz változni, és helyesen cselekedni. Én is ezt tettem. Nekem bevált.
2013. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!