Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miben/ mennyire különbözik az...

Miben/ mennyire különbözik az olaszok temperamentuma (szokásaik) a magyarokéhoz képést?

Figyelt kérdés

Hali!

Példákat/ saját tapasztalatokat is várok!

Normális válaszokat, Köszönöm!



2013. aug. 6. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindenben. Az egyik talán legtipikusabb sztereotípia - ami kivételesen igaz is - az az hogy ordítva vitatkoznak, és rohadt lobbanékony természetűek. Viszont ha kiordítják magukat, akkor utána lenyugszanak egy pillanat alatt és mintha mi sem történt volna. És az a durva, hogy éppen azon gondolkodtam, miután több ilyennek is szem és fültanúja voltam, hogy ez nem feltétlenül rossz dolog. Mert mi magyarok ezt hogy csináljuk? Inkább konfliktuskerülők vagyunk és ha már ordítozunk egymással akkor ott általában vérre megy. És inkább hetekig-hónapokig fortyogunk magunkban, de nem mondjuk meg egymás szemébe, hogy konkrétan mi a helyzet, csak haragszunk a másikra, de nem vitatkozunk. És ez nem feltétlenül egészséges, mert ez sokkal stresszesebb szerintem, mintha kiordítanád ott akkor magad és kész, vége.

A másik amit már többször tapasztaltam az olaszoknál, hogy képesek leállni vitatkozni érted. Ezt úgy értsd, hogy ha meg van győződve arról, ha Te amúgy döntesz akkor az neked jó lesz, de Te mégis inkább emígy döntenél, akkor ezen képes leállni vitatkozni veled, és akár elmenni az ordítozásig. Egy magyar pl. ilyet megint nem fog tenni, mert mi azt mondjuk, hogy "a Te dolgod, csináld ahogy akarod", de nem fogunk leállni vitatkozni a másikért, ha ő nem hajlik rá.

Dolgozni is teljesen máshogy dolgoznak. Van egy probléma, akkor nekiugranak, csinálják, mint az őrült. Befejezik rájönnek, hogy sz@r, neki fognak módosítgatni. és gy tovább. Végül lesz belőle valami. Mi meg inkább leülünk átgondolni, átrágni, próbálgatni és utána cselekszünk csak. Az olaszok módszere hatékonyabb, a miénk pedig megbízhatóbb.

Ezek az én tapasztalataim, de biztos vannak kivételek is mind két nemzetben.

2013. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 7. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak: nem tudom, hogy az olaszoknál, hogy megy ez, mert kevés olasszal találkoztam eddig, de az biztos, hogy a magyarokkal kapcsolatban tévedsz. Én nagyon nagyon örülnék, ha valóban úgy lenne, hogy úgy állnak az emberhez, hogy a "te dolgod, csináld ahogy akarod", de az én tapasztalatom egyértelműen az, hogy a magyarok többsége gátlástalanul, pofátlanul, és a veszekedésig belemegy abba, hogy rád erőltesse a saját véleményét, még egy olyan dologban is amihez nem sok köze van, csak épp tud róla. Egy magyar mindig okosabb mindenkinél, mindig jobban tud mindent, mindenhez ért, mindenbe beleszól és mindig megmondja hogy egy adott dolgot, hogy kéne csinálnod, és nehezen fogadja el ha te másképp döntesz másképp akarod csinálni, még akkor is ha ez számára tökmind1 lenne, mert nem érinti a dolog.. Mindig megpróbál túllicitálni, nagyobbat mondani a másiknál, és ha neked egyszer ebből eleged lesz és ezt szóváteszed még neked is támad(persze nem fizikailag:D) Ez gondolom a sok kisebbségi komplexusból ered, a történelmünk a sok sikertelenség és a depis hozzáállás miatt. Ez a másik letorkolása, legyűrése minden téren kicsit olyan, mint a Puzsér Róbert által balkáni reflexnek nevezett jelenség, amikor a vitában minden esetben magára veszi az illető amiket mondasz és nem fogja fel, hogy te nem személyeskedni akarsz, csak egy adott dologról(nem pedig róla) elmondod a véleményedet. Egyből visszatámad, besértődik. Na így van ez a tanácsokkal is sajnos.. ha nem fogadod meg és másképp akarod, akkor még képes és besértődik.. sajnálom, hogy ennyi negatívat kellett írnom, de biztos vagyok benne, hogy ez tömegeket érint Magyarországon, mert olyan gyakran és olyan széles rétegek, különböző csoportok tagjainál tapasztalom ezt.
2013. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam Olaszországban, olaszokkal éltem, így tapasztalatot tudok írni.

Az első az, hogy random leállnak beszélni veled, s mikor szólsz, hogy Te nem vagy olasz, nem értesz mindent, akkor magyaráznak tovább, épp annyi, hogy megkérdik hova valósi vagy. De mondják és mondják, még akkor is, ha egyértelműen látszik, hogy egy kukkot nem értesz belőle.


Sehova nem sietnek. Sokat utaztam, mikor kint voltam, állandóan rohantam mindenféle vonatra, a körülöttem lévők meg mintha valami nyugtatót szednének, olyan lassúsággal mentek mindenhová, és még engem néztek ki. Ez a sehova nem sietség mindenre igaz, pontos vonattal ott nem találkoztam, átlag 10-15 percet legalább mindegyik késik (még az is, ami egy 10 km-el arrébb lévő állomásról indul).

Nagyon szeretnek gesztikulálni, de akkor is mutogatnak, ha telefonon beszélgetnek vkivel. Rengetegszer láttam, hogy ott lóg a headset a fazon fülében, magyaráz vkinek vmit és közben mutogat meg hadonászik.


Ha egy csinosabb nőt látnak az utcán (hidd el, Olaszországban elég nagy hiány van belőlük, nem igen látni Monica Belluccikat), akkor simán beszólnak neki, hogy ciao bella meg hasonlók. Nekem egy hét alatt 2x kérték meg a kezem (teljesen random emberek az utcán), itthon Magyarországon egy teljesen átlag lánynak számítok pedig.

Hát kb ennyi lenne :D

2013. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 9. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Most jöttem haza Olaszországból és minden igaz amit előttem írtak.

Valóban nem törődnek azzal, hogy nem érted a nyelvüket, csak mondják, mondják, mondják a magukét.


Ami tetszik, hogy viszonylag kevés besavanyodott arcot láttam, és hogy nem áll meg az élet este tíz után.


A lobbanékonyság is igaz: A szállásunkon a tulaj egy félremondott szóért úgy nekem esett, hogy csak lestem, hogy hogyan lehet így viselkedni egy vendéggel, fél óra múlva meg már vigyorgott, mint a vadalma. (mondjuk jóval kezdett, én is szörnyen lobbanékony vagyok, ha ordítozás, akkor lehet rám számítani)


Az emberek közvetlenek, bár meglepett, hogy még aki tudott németül az sem akart velem kommunikálni. Kénytelen voltam némi olasz tudást felszedni magamra. De megérte! Évek óta visszajárunk, így ragadt rám egy kis nyelvtudás.


A kaják nekem nem jönnek be, de nem eszem se kenyeret, se tésztát, és utálom a paradicsomot, így nem olyan egyértelmű a helyzet.


A gesztikulálásuk nem zavaró, sőt, ha nem tudsz olaszul, megkönnyíti a kommunikációt.

2013. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!